Yol kenarında Ölü Bulunan Buket’in Mesajı

  • 1 Nisan 2021
  • 0
  • 36 Görüntüle
Yol Kenarında Ölü Bulunan Buket'in 'vasiyetim Olsun' Mesajı Bulundu

Konya ilinin Ereğli ilçesinde, ailesinin dün kayıp başvurusu yaptığı Bahriye Buket İ.’nin yol kenarındaki boş arazide silahla vurulmuş cansız bedeninin bulunmasıyla ilgili ayrıntıları gün yüzüne çıktı. Şüpheyle gözaltına alınanların, olay sırasında genç kızın yanında bulunan ve erkek arkadaşı olduğu belirtilen Batuhan B. ile olayın ardından yardım istediği arkadaşı Serkan Ş. ve babası Abdullah Ş. olduğu tespit edildi.

Batuhan B.’nin, ilk ifadesinde, Bahriye Buket İ.’nin intihar ettiğini öne sürerek, şu açıklamayı yaptı: “Ben ve Buket, araçla birlikte mezarlığın karşısındaki boş araziye gittik. Buket orada intihar edeceğini söyleyip, çantasından çıkardığı tabancayı başına dayayıp, ateş etti. Buket, kanlar içinde yere yığıldıktan sonra tabancayı alıp, ben de intihar etmek istedim sonra panikleyip, arkadaşım Serkan Ş.’yi aradım. Serkan, babası Abdullah Ş. ile birlikte geldi. Tabancayı onlara vermiştim. Saklamışlar.”

Olay yerine geldikten kısa süre sonra polis merkezine gidip, teslim olduğunu anlatan Batuhan B., şu ifadeleri dile getirdi: “Olay yerinden sonra ben kedi aracımla arkadaşımla babası da araçlarıyla polis merkezine gidiyorduk. O sırada benim aracın yakıtı bitti. Aracın yol ortasında durmaması için ara sokağa itekleyerek götürdük sonra onlarla birlikte polis merkezine gidip, durumu anlattım.”

Serkan Ş. ve babası Abdullah Ş.’nin de ifadelerinde, Batuhan B.’nin panik içinde evlerine gelip, durumu anlattığını, birlikte olay yerine gittiklerini ardından da Batuhan B.’nin durumu bildirmesi için polis merkezine gittiklerini söylediği ifade edildi.

Jandarma ekiplerinin, şüphelilerin mahallede kullanılmayan, ahşap eve sakladıkları tabancaya el koyup, kriminal laboratuvara gönderdiği ifade edildi. Ayrıca, Batuhan B. ve arkadaşının yakıtı bittiği belirtilen aracı ara sokağa itme anlarının güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerine ulaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir