Yanan Evde Bayılan Kadını Komşuları Kurtardı

  • 2 Nisan 2021
  • 0
  • 50 Görüntüle
Yanan Evde Bayılan Kadını Komşuları Kurtardı

Yangın, saat 20.00 sularında Antalya ilinin Kepez ilçesine bağlı olan Yavuz Selim Mahallesi 6117 Sokak üzerinde bulunan tek katlı evde yaşandı. Güllü Asamaka’nın tek başına yaşadığı evden alevlerin yükseldiğini görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Kısa sürede olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi gönderildi.

Güllü Asamaka’nın evde olduğunu öğrenen komşulardan Bora Karakeçeli ve Murat Torun, kapıyı kırarak eve girdi. Karakeçeli ve Torun, yerde baygın yatan Asamaka’yı dışarı çıkarttı. Asamaka ambulansla hastaneye kaldırılırken, itfaiye ekipleri yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucu yangını kontrol altına alarak söndürdü.

Yangın anında alevler içindeki eve giren ve Asamaka’yı kurtaran Bora Karakeçili, şu açıklamayı yaptı: “Kadını alevlerin içinde görünce önce camları kırdım, su hortumu alıp içeriye tuttum. Yerde yattığını görünce de son çare kapıyı kırarak içeriye girdim ve sırtlayarak arkadaşla beraber yolun ortasına getirdik.”

Arkadaşı Karakeçili ile beraber eve giren Murat Torun ise şu ifadeleri dile getirdi: “Kadın yanan evde yerde yatıyordu. Arkadaş çıkarmaya çalışıyordu, onu görünce ben de gidip yardım ettim. Ambulansı aradık. Kadını kurtaracağımız zaman ‘İçeride biri var’ dedi, itfaiye gelip araştırdı ama evde başka kimse yokmuş.”

İtfaiye ve polis ekipleri, yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışma başlattığını bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir