Yan Yatan TIR'ın Camından Çıkarak...

Kaza, saat 16.00 sularında Erzurum Pasinler kara yolunun Nenehatun mevkiisinde yaşandı. Osmaniye’den yüklediği gübreyi Erzurum’un Horasan ilçesine götüren Mehmet Tekin’in kullandığı TIR, yan yattı. Kazayı görüp yardıma gelenler, şoföre bağırarak sağlık durumunu öğrenmeye çalıştı.  İçerden ses gelmeyince birkaç kişi şoförün bulunduğu kabinin camından içeri baktı. Yaşadığı olayın şokundaki şoför iyi olduğunu açıkladı. Bu sırada vatandaşlar jandarma ve 112 sağlık ekibine bilgi verdi. TIR’ın kapıları açılmadığı için camdan çıkan ve isminin Metin Tekin olduğunu söyleyen şoför çevresine toplananlara, şu şekilde bağırdı:  “Beni kim sıkıştırdı.” Bunun üzerine kazayı gören bir kaç şoför “Seni kimse sıkıştırmadı. Yoldan çıkıp, yan yattın.” açıklamasını yaptı.

TIR’ın üzerinde uzun süre bekleyip, yakınlarını telefonla bilgi veren Mehmet Tekin, şu açıklamada bulundu: “Ben yolumda gidiyordum. Fakat bir araç gelip beni sıkıştırınca yoldan çıktım ve tekerler çamura kapılınca TIR yan yattı. Peşimden gelen bir başka TIR’ın şoförü olan arkadaşım o aracın plakasını aldı. Polise vereceğiz.”

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekibine durumunun iyi olduğunu söyleyen TIR şoförü Mehmet Tekin, sadece üzgün ve kızgın olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.