Whatsapp Son Görülme özelliğini Değiştiriyor

Çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının en çok şikâyet ettiği özellikler arasında yer alan ‘son görülme’de değişikliğe gitmek için hazırlık yapıyor. Buna göre WhatsApp kullanıcıları, artık ‘kara liste’ oluşturarak, bu kişilerden son görülme zamanını gizliye alabilecek.

Dünya çapında yaklaşık 1.6 milyar kullanıcıya sahip olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir özelliği devreye sokmak için hazırlık yapıyor. NTV’nin WABetaInfo sitesinden aktardığı habere göre, ‘gizlilik’ ayarlarında yeni bir düzenlemeye gitme kararı alan WhatsApp, Android ve iOS’te beta olarak bir özelliği kullanıma çıkardı. Güncellemeyle birlikte WhatsApp kullanıcıları; ‘son görülme’ özelliğini 4 farklı şekilde kullanım sağlayabilecek.

‘Herkes’, ‘Kişilerim’ ve ‘Kimse’ dışında ‘Kişilerim hariç’ seçeneği de kullanıcılara iletilecek. Bu ‘kara liste’ye eklenen kişiler, son görülme saat ve tarihinize erişemeyecek. Henüz bu özelliklerin tüm kullanıcılar için ne zaman devreye gireceği hakkında net bir bilgi yer almıyor.

WhatsApp, iOS kullanıcıları için ufak bir tasarım değişikliği gerçekleştirecek Uygulamada, iOS’a gelecek olan ve sohbet baloncuklarının tasarımına odaklanan yeni güncellemeyle sohbet baloncuklarının rengi, tarzı ve büyüklüğü de değişecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.