Venüs Akrep Dönemi Geldi, Burçlara Etkileri

Venüs, 10 Eylül günüden 7 Ekim’e kadar Akrep’te hareket edecek. Venüs, Akrep burcunda zararlı konumdadır. Venüs; ilişkiler, zevk anlayışı, sevgi, eğlence, estetik, güzellik, yumuşaklık, anlayış konularını kapsamaktadır. Akrep burcunun özellikleri ise zorlayıcı, gizliyi ortaya çıkarmak isteyen, derinlik, yüzleşmeler, bağlılık, saplantı, ruh, yeniden doğma, kaoslarla ilgilidir. Bu denli derinlik ve neredeyse hastalıklı boyutta olduğu için; güzelliğin, rahatlığın, zevkin gezegeni olan Venüs’te rahat edemez. Akrep, Venüs’te zararlı konumdadır. Bu durumun bir açıklaması da Venüs, Boğa’nın yöneticisidir. Akrep de Boğa burcunun karşıtı olduğu için dip konumda yer almaktadır. Venüs, Boğa’da rahat ederken Akrep’te rahat edemez.

Venüs Akrep’ten geçerken de Venüs’ün temalarında Akrep burcunun etkisini görürüz. İlişkilerde derinleşme arayışı içine girilmektedir. Artık bu süreçte bedenden ziyade ruh ön plandadır. Bu da kişilerin sakladıkları, gizledikleri tarafların ortaya çıkarmaya çalışılmasına işaret etmektedir. Bu durum kişileri huzursuz etmektedir. Çünkü kendine bile itiraf edemediği durumların ortaya çıkacağı düşüncesi rahatsız etmektedir. Kimse gardını düşürmemek için içinde bir savaşa girer. Ancak aynı zamanda da bir o kadar dedektifçilik oynamak ister. Sırları ortaya çıkarmak ister. Bu nedenle de tutarsızlıklar, ruhta yaralanmalar açıktır. Hem gizli işler yapmaya yatkındır hem de etrafındaki insanların kendinden gizli bir şeyler içine girmesinden endişe eder. Bu nedenle hep yüzleşmek ister. Ancak kendiyle yüzleşmekten kaçtığı için buna dayanamaz.

Venüs Akrep dönemindeyken ikili ilişkilerde derindekiyle karşı karşıya kalma, gerçekliği bulma arayışı, değer yargısını inceleme, sınama gibi durumlar gerçekleşmektedir. Venüs Akrep sürecinden sağlam çıkabilen ilişkiler sağlamdır diyebiliriz. Bu denli krizli bir burçtan geçerken ilişki ayakta kalabiliyorsa her dönemde rahatça ilerleyebilir. Venüs Akrep artık ilişkinin o toz pembe döneminin bittiği ve gerçeklerle yüzleşme vaktinin geldiğini söylemektedir.

Bu Venüs Akrep döneminin size etkisini öğrenmek için de kesinlikle yükseleninize göre okumalısınız. Hatta eğer yükseleniniz son derecelerde ise bir sonraki burca göre okumanız daha doğru olacaktır. Çünkü Akrep kaçıncı evinizde ise ona göre etkileneceksiniz demektir.

Yükselen Koç burcu ya da Akrep burcu sizin 8. evinizde ise

Akrep burcu Venüs’ten geçerken, kendi konularında size biraz da olsa rahatlık getirecektir. Miras, başkasından para gelme, ödemeler konuları gündemde olabilmektedir. Para gelir ancak sizi biraz zorlayabilir. Bu zorlamaya hazır olursanız sizin için daha rahat gerçekleşecektir.

Yükselen Boğa burcu ya da Akrep sizin 7. evinizde ise

Zorluklarla beraber gelen güzellik teması peşinizde, ensenizde nefesini hissedeceksiniz. Harcamalarınızda aşırıya kaçmamaya dikkat etmelisiniz. İnişli çıkışlı duygu durumlarını deneyimleyebilir ve bu konularda kontrolü kaybedebilirsiniz. Bu nedenle olabildiğince sakin kalmaya, meditasyona vakit ayırmaya çalışın.

Yükselen İkizler burcu ya da Akrep sizin 6. evinizde ise

6. evinizden geçen Venüs Akrep sizin günlük rutin hayatınız etkilemektedir. İş ortamında iyi ilişkiler kurabilme potansiyeliniz mevcut gözüküyor. Çalışma alanından para gelebilir. Ayrıca gizli saklı işler de meydana çıkabilir.

Yükselen Yengeç burcu ya da Akrep sizin 5. evinizde ise

Flört, aşk alanınızdan geçen Venüs Akrep, size yeni flörtler getirebilir. Mevcut ilişkinizde derinleşme yaşatabilir. Gizli saklı ilişkiler içine girebilir. Aldatabilir, aldanabilirsiniz. Yahut aldattıysanız-aldatıldıysanız ortaya çıkabilir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklara da ayrıca dikkat etmenizde fayda var. Parayı iyi yönetmeniz gereken bir alandasınız. Yanlış yerlere yanlış paralar harcamaktan çekinin.

Yükselen Aslan burcu ya da Akrep sizin 4. evinizde ise

Aile, ev hayatınızdan geçecek olan Venüs Akrep sizi bu konularda etkileyebilmektedir. Ailenizin sizden sakladığı şeyler ortaya çıkabilir. Ev için aşırıya kaçan harcamalar yapabilirsiniz. 4. ev Yengeç burcunun doğal evi olduğu için de bir de buradan Venüs Akrep geçerken iyice kıskanç olabilirsiniz.

Yükselen Başak burcu ya da Akrep sizin 3. evinizde ise

Eğitim, iletişim, arkadaşlar, kardeşler, kuzenler alanında Venüs Akrep etkisini hissedebilirsiniz. Ödemeler alanında başta zorluk çekseniz de Venüs’ün iyimserliği size hak ettiğiniz eninde sonunda verecektir. Bu nedenle başta kayıp, sıkıntı olarak gördüğünüz durumlar ileride size karşılığını bulduracaktır.

Yükselen Terazi burcu ya da Akrep 2. evinizde ise

2. ev; gelirler evidir. Bu dönemde harcamalarınıza ekstra dikkat etmeniz gerekmektedir. İnsanlara hediye alma dürtüsünü içinde hissedebilirsiniz, sakin yaklaşın ve almamaya çalışın. Bu dönemi rahat atlatabilirseniz meyvelerini toplayacaksınız.

Yükselen Akrep burcu ya da Akrep 1. evinizde ise

Kişisel alanınız, direkt olarak sizi ilgilendiren tüm konular gündeme gelmektedir. Aşk, para, bolluk yaşamaya açıksınız. Kıskanılacak kadar size yarayabilir. Bu nedenle dikkat edip nazar değmemesine dikkat ediniz. Güzellik operasyonlarından kaçınmanız gerekmektedir.

Yükselen Yay burcu ya da Akrep 12. evinizde ise

12. ev gizli düşmanlar ve bilinçaltı evinizdir. Ruh ve evrensel enerji ile ilgilidir. Gizli konular gündeme gelebilir. Gizli saklı ilişkiler yaşayabilirsiniz, yaşıyorsanız ortaya çıkabilir. Özellikle gizli kadın düşmanlarınızın farkına varabilirsiniz. Bu ev biraz kendiliğinden zordur. Bu nedenle Venüs’te rahatsız olan Akrep’ten geçerken biraz daha zorlanabilirsiniz ancak bunun faydalarını sonradan görebilirsiniz. Unutmayın her gecenin bir sabahı vardır. 28 gün sıkın dişinizi.

Yükselen Oğlak burcu ya da Akrep 11. evinizde ise

Geniş, sosyal çevrenizi etkileyecek olan Venüs Akrep, size arkadaşlarınızdan özellikle de kadınlardan para desteği getirebilir. Gizlediğiniz, sakladığınız ilişkileriniz ortaya çıkabilir. Bunun yanında etrafınız tarafından kıskanılmaya da açık bir konumdasınız. Dikkat etmelisiniz. Başta canınız sıkılsa da sonrasında sefasını süreceksinizdir.

Yükselen Kova burcu ya da Akrep 10. evinizde ise

Göz önünde olma, kariyer konularında elinize para geçebilir. Ayrıca bu alanlarda aşk da kapınızı çalabilir. Fakat dikkatli olmalısınız çünkü Venüs Akrep ilişkisi zorlayıcı, kıskançlığı bol olabilmektedir.

Yükselen Balık burcu ya da Akrep 9. evinizde ise

9. ev uzak diyarlar, iletişim alanıdır. Aynı zamanda yurt dışı, yayın, medya, yabancıları temsil etmektedir. Yüksek öğrenim hayatında şans kapınızı çalabilir. Medya, eğitim alanlarında yahut yabancılar yardımı ile para kazanabilirsiniz. Uzak ilişkiye de açık duruyorsunuz dikkatli olunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.