Uyuşturucu Operasyonunda 106 Şüpheli Yakalandı

Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 2021 yılı Ocak ve Şubat aylarında uyuşturucuyla mücadele kapsamında 66 adet operasyon yapıldı. Operasyonlarda 106 şüpheli gözaltına alınırken, 1 kilo 519,6 gram uyuşturucu madde ve 22 adet hapa el konuldu.

2021 yılı Ocak ve Şubat aylarında Sultanbeyli’de yürütülen çalışmalar sonucunda evden hırsızlık şüphelisi 34 şüpheli, iş yerinden hırsızlık şüphelisi 12 şüpheli, oto hırsızlığı şüphelisi 6 şüpheli, otodan hırsızlık şüphelisi 22 şüpheli ve gasp şüphelisi 16 şüpheli olmak üzere toplamda 90 şüpheli gözaltına alındı ve haklarında yasal işlem yapıldı. Ayrıca 2021 yılı Ocak ve Şubat aylarında Sultanbeyli’de yürütülen arama-tarama faaliyetlerinde 13 ruhsatsız tabanca, 6 av tüfeği ve 11 kurusıkı tabancaya el konuldu.

Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda 2021 yılı Ocak ve Şubat aylarında 180 aranan şüpheli ile 22 kesinleşmiş hapis cezası olan şüpheliler yakalandı ve haklarında gerekli yasal işlemler yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay suçlularla ve özellikle uyuşturucu tacirleriyle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini dile getirdi ve şu sözleri ekledi: “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın zehirlenmesine asla izin vermeyeceğiz. Uyuşturucu ve diğer suçlarla mücadele konusunda emniyetimiz en ufak bir aksaklığa müsaade etmeden üzerlerine düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirmektedirler. Sultanbeyli İlçe Emniyet müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyonlar sayesinde birçok suçlu adalete teslim edildi. İlçemizde suçlularla mücadelemiz kararlıkla devam edecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.