UPS, Tarihinde En İyi Sonuçları Elde Ettiğini Açıkladı

UPS 2021 ilk çeyreğinde konsolide gelirinin 2020’nin ilk çeyreğine göre yüzde 27 artış göstererek 22,9 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Böylelikle UPS, tarihindeki en iyi ilk çeyrek sonuçlarını elde ettiğini duyurdu. Konsolide ortalama günlük hacmin ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,3 oranında yükseldiği bildirildi.

UPS’den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Konsolide işletme kârı, 2020’nin ilk çeyreğine göre yüzde 158 artarak 2,8 milyar dolara ulaştı ve düzenleme sonrası yüzde 164 oranında arttı. Bu çeyrekte hisse başına seyreltilmiş kazanç, 2020’nin aynı dönemine göre yüzde 393 artışla 5,47 dolar oldu ve düzenleme sonrası yüzde 141 oranında arttı.”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan UPS CEO’su Carol Tomé, şu açıklamada bulundu: “Bütün UPS çalışanlarına Kovid-19 aşıları da dahil olmak üzere, insanlar için önemli şeyleri yerine ulaştırdıkları için teşekkür etmek istiyorum. Bu çeyrekte stratejimizi daha büyük değil, daha iyi bir çerçevede uygulamaya devam ettik. Böylece, pazardaki en iyi fırsatları elde edebildik ve rekor düzeyde mali sonuçlar elde ettik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.