Tozkoparan Mahallesi Nöbet Tutmaya Başladı

Tozkoparan Mahallesi sakinlerinin su, elektrik ve doğalgazlarının kesilmesi ardından dün gece sabaha kadar Barış Parkı’nda sabaha kadar nöbet tutarak bekledi.

Kentsel dönüşüm mağduru Tozkoparan Mahallesi sakinlerinin su, elektrik ve doğalgazlarının kesilmesi ardından mahallede başlattığı nöbet eylemi devam ediyor.

Göngören’in Tozkoparan Mahallesi’nde yapılmak istenen kentsel dönüşüm nedeniyle mahallelinin su, elektrik ve doğalgaz hatları kesintiye uğradı. Mahalleli, hatları kesen İstanbul Gaz ve Doğalgaz Dağıtım A.Ş (İGDAŞ), İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) ve Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) ekipleri ile birlikte mahalleye gelen polisin müdahalesine tepki göstermesi sonucu polis gaz sıkarak, mahalleyi dağıtıp zorla elektrik, su ve doğalgaz vanalarını kapatmıştı. Mahalleli gün boyunca polise tepkisini sözlü olarak dile getirerek, nöbet tutmaya başladı.

Akşam saatlerinden beri elektrik, su ve doğalgazları kesildiği için sokakta, evlerinin önünde oturarak nöbet tutan mahalle halkı sorunlarına çözüm olacak muhatabı arıyor. Mahalle sakinleri, sokakta ve Barış Parkı’nda sabaha kadar nöbet eylemini sürdüreceklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.