Testi Pozitif Çıkan Ece, 6 Saat Sonra Bulundu

Bolu ilinin merkezinde yaşayan Ece Eker, dün gece saatlerinde 5 arkadaşıyla birlikte Çakmaklar köyünde, çiftlik evinde alkol aldı. Ece Eker, ardından çiftlik evinden çıkıp, ormanda yürüyüşe çıktılar. Ormanda karşılaştığı bir hayvandan korkan genç kız, koşmaya başlayınca kayıplara karıştı. Ece Eker, cep telefonuyla jandarmayı arayıp, ihbar etti. Bunu üzerine bölgeye sevk edilen jandarma, AFAD ve polis ekipleri arama çalışması gerçekleştirdi. Eker, saat 10.30 sularında, yayladaki evine giden bir vatandaş tarafından bulundu. Vatandaş, durumu genç kızı bulduğu bölgeye 200 metre uzaklıkta arama yapan AFAD ekiplerine bildirdi. Ekipler, ulaştıkları Ece Eker’e su ikram etti.

Yaklaşık 6 saat ormanda kalan ve ayak bileğini incittiği belirlenen Ece Eker, ambulansla tedbir amaçlı İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne götürüldü.

Bu arada Ece Eker’in sorgulamasını yapan sağlık ekibi, koronavirüs testinin pozitif olduğunu ve karantina altında bulunması gerektiğini belirledi. Ece Eker’e hastanedeki tedavisinin ardından karantina kurallarına uymadığı gerekçesiyle para cezası uygulanacağı ve KYK yurduna götürüleceği ifade edildi.

Ece Eker’in birlikte alkol aldığını iddia ettiği arkadaşlarının herhangi bir kayıp başvurusu yapmadığı da belirlendi. Genç kızın temaslı arkadaşlarının bulunması için çalışma gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.