Solar Harita Nasıl Yorumlanır

Solar Return haritalar, kişinin doğum gününden bir gün önce başlar ve bir sonraki yıla dek devam eden zaman dilimini kapsar. Bu haritalarda kişinin bir yıl boyunca karşı karşıya kalacağı konular, yılın gündemi, neler olabileceği görülüp yorumlanmaktadır. Solar harita, birçok etmeni içinde barındırmaktadır. Solar harita nasıl yorumlanır sorusunun ilk cevabı natal harita ile beraber olması gerektiğidir. Doğum anınızdaki gökyüzünün vadetmediği şeyleri yaşamazsınız. Bu nedenle nelerin vurgulandığı için natal ile beraber bakılması gerekmektedir.

Solar haritada ilk bakılması gerekenlerden biri elementlerin dağılımıdır. Haritada hangi element baskın buna bakılması gerekmektedir. Eğer baskın olan ateş ise daha aktif, hava ise daha mantıksal, toprak ise daha maddiyatçı, su ise de daha duygusal bir seneye işaret etmektedir. Bunun yanında gezegenlerin dağılımı önemlidir. Eğer gezegenler haritanın sol tarafında yoğunluk gösteriyorsa bu kişinin daha bireysel, kendi kaderini kendisinin yazacağı bir sene olduğunu göstermektedir. Gezegenler sağ tarafta yoğunluktaysa kişinin daha çok insanlarla iç içe olacağı, kadere bırakacağı, diğerlerinden yardım göreceğini göstermektedir. Gezegenler altta biriktiyse daha çok içe dönük; üst tarafta ise de dışa dönük göz önünde olacağını göstermektedir.

Solar haritada Yükselen

Solar haritanızdaki yükselen hangi burçsa senenin gündemini anlamak için hemen nataldaki evine bakmanız gerekmektedir. Örneğin solarda İkizler burcu yükseliyorsa ve natal haritada İkizler 6. ev ise bu demek ki bir yıl boyunca 6. ev konuları gündeminizde olacaktır.

Natal haritadaki konum Solar haritada var mı?

Örneğin diyelim ki natal haritanızda 2. evde Jüpiter var bir yıllık haritanızda da 2. evinizde Jüpiter varsa vadedileni almanız büyük olasılıktadır.

Senenin amacı nedir?

Solar haritanızda Güneş nerede konumlandıysa, hangi evde ise bu sene amacınız o evin konuları olacaktır. Bunun yanında Güneş’in yaptığı açılar da bu konuyu iyice anlamınızı sağlayacaktır.

Solar haritada ruhsal durum, duygular

Ay, bir sene boyunca hangi burçtaysa duygusal olarak o özellikleri göstermeye yatkınsınızdır. Örneğin neşeli, keyfine düşkün, pozitif, flörtöz ruh hallerini Ay’ın Aslan, Yay, Terazi, Boğa burçlarında olduğu görülmektedir. Bunun yanında kuruntulu, sıkıntılı dönemlere Ay Oğlak ve Ay Akrep konumları işaret etmektedir. Daha iletişim açısından aktif, düşünsel, mantıksal bir duygu durumunu Ay Başak ve İkizler göstermektedir. Ay Kova’da özgürlüğüne düşkünlüğünüzün iyice artacağı bir seneye işaret edebilmektedir. Bunun yanında Ay Balık ise bir yıl boyunca melankolik, sezgisel, yaratıcı olunabilmektedir. Ay Yengeç’te empatik, anaç, duygusal özellikler gösterilebilmektedir. Ay Koç ise daha bencil ve harekete geçen bir duygu durumu olabilmektedir.

Güneş ve Ay’ın açıları kişinin amaç ve duygu durumu arasındaki dengeyi nasıl kurabileceğine işaret etmektedir.

Ay hangi evde konumlanmış?

Solar haritada Ay hangi evde konuşlandıysa kişinin duygusal olarak kendisini hangi konulardan besleyeceğini göstermektedir. Duygularını en çok ne harekete geçireceği görülmektedir. Duygusal ihtiyaçlarını nereden karşılayacağını göstermektedir.

Solar haritada Merkür

Merkür, hangi burçta ve hangi evde konumlandıysa kişi o evin konuları hakkında zihnen fazlasıyla meşgul olacak, kararlarını bulunduğu evin meseleleri ile ilgili konularda verecek; bunun yanında bulunduğu burç gibi verecektir.

Venüs

Solar haritadaki Venüs’ün bulunduğu ev konularında kişi hediyeler, güzellikler, iyilikler bulabilir. Huzurlu olacağı konular ve yerler bulunduğu ev ve burca göre görülmektedir.

Mars

Solar haritadaki Mars nerede konumlandıysa kişi o evin konularında ve alanlarında daha saldırganlık gösterebilmektedir. Bunun yanında mücadele edeceği alanlara da işaret etmektedir.

Solar haritada Jüpiter

Kişiye bir yıl boyunca şanslar, yardımlar, iyilikler, büyük mutluluklar nereden gelecek konumlanmasına göre yorumlanmaktadır. Aldığı açılar da önemlidir.

Satürn

Solar haritadaki Satürn’ün burcuna ve ev konumuna göre kişinin bir yıl boyunca hangi konularda zorlanacağı, nelerden engelleneceği, dersler alacağı, eğer alabilirse nereye evirilebileceğini göstermektedir.

Solar Plüton

Bir yıl boyunca bırakmanız gereken konularda, hangi olaylarda, kişilerde, işlerde vazgeçmeniz; dönüşmeniz gerektiğine işaret etmektedir.

Uranüs

Bir yıl boyunca değişiklik yapılması gereken konular, ani şekilde değişebilecek olayları, hangi alanlarda değişim- yenilenme yaşanacağını göstermektedir. İsyan edilecek konulara da işaret etmektedir.

Solar Neptün

Bir yıl boyunca Solar haritadaki konumuna göre hangi konularda duyarlı olunacağını, dolandırılmaya, kandırılmaya, empati kurmaya yatkın olunacağını göstermektedir.

Solar haritada para

Solar haritadaki 2. evinizin içinde Güneş yahut iyicil gezegenler -Jüpiter, Venüs- varsa bu sizin parayı rahatça kazanacağınızı göstermektedir. Bunun yanında kötücül gezegenler var ise -Satürn, Plüton- iş kaybı, parayı idare edememe, maddi sıkıntılarla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca 2. evinizde Uranüs ve/veya Ay var ise de iş değişikliğine de işaret edebilir ancak bunun için de diğer gezegenlerle yaptığı açılar önemlidir.

Solar haritada sağlık

Eğer Solar haritanızda natal haritanızdaki 6. ve 12. eviniz yükseliyorsa bu sizin bir sene boyunca sağlıkla ilgili konularla meşgul olacağınıza işaret etmektedir. Hastane gündeminiz yoğun olabilir. Bunun yanında eğer 6., 12., 8., 1. evlerde kötücül gezegen denilen; Mars, Plüton, Satürn ya da ani olayları gösteren Uranüs varsa bunlar kendi aralarında açılar gerçekleştiriyor ise de sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz gerektiği vurgulanmaktadır. Bulunduğu burçların temsil ettikleri konulara da ekstra dikkat edebilirsiniz. Ayrıca şiron da bu evlerden birinde yahut bu evlere açı yapıyorsa yaralanmalara da açık olacağınıza işaret etmektedir.

Eğer solar haritanızda 6. veya 12. evinizde Jüpiter varsa sağlık açısından korunacağınız, iyi olacağınız bir yıla işaret etmektedir. 1. ya da 6. evdeki Plüton kendinizde güçlü, köklü bir değişim gerçekleştireceğinizi de göstermektedir. Ancak kötücül gezegenlerle etkileşimdeyse bu güçlü bir hastalığı da gösterebilmektedir.

Solar haritada eğitim

Natal haritanızdaki eğitim evleri olan 3. ve 9. evler solar haritanızda yükseliyorsa eğitim konularının bir yıl boyunca gündeminizde olacağını göstermektedir. Bunun yanında solar yükseleniniz veya Ay burcunuz İkizler, Başak, Yay ise de yine eğitim, öğrenmeye aç olacağınızı göstermektedir. Solar haritanızda 3. ve/veya 9. evinizde olumlu ve kişisel gezegenler de varsa bu da eğitim açısından aktif olabileceğinize işaret etmektedir.

Solar haritada evlilik

Kadın haritasında Juno; erkek haritasında Ceres aktifleştirilip solar haritaya öyle bakılmalıdır. Eğer asteroidler 1. 7. ve 10. evlerde bulunup kişisel gezegenlerle de kavuşum yapıyorsa evlilik gündemde olabilmektedir. Bunun yanında 1. evdeki Satürn yahut Plüto, 7. evdeki Güneş, Venüs, Ay yahut Jüpiter’e karşıt yapıyorsa bu da evlilik gösterebilmektedir.

Evlenilecek kişi ile de genelde solar haritadaki 5. evin aktif olduğu senede tanışılabilmektedir.

Taşınma, yer değişikliği

Taşınma gündemi için Ay burcunun Yengeç konumu, natal haritadaki 4. evin solar haritada yükselmesi, solardaki 4. evde Uranüs olması taşınmaya işaret edebilmektedir.

Solar haritada ay hesaplamaları

Güneş hangi evdeyse orayı doğduğunuz ayı hesap edip, sırayla ayları sayıyoruz. Örneğin diyelim ki şubat doğumlu Balık burcusunuz Güneş, solar haritada 6. evinize düşmüş; 6. eviniz şubat, 7. eviniz mart, 8. eviniz nisan… böyle gitmektedir. Evlerin doluluklarına göre de hangi ay denk geldiyse yoğun süreçler geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.