Sinastri: İlişki Astrolojisine Göre Onunla Ne Kadar Uyumlusunuz?

Sinastri için ilişkinin ruhudur diyebiliriz. İki kişinin birbirlerine yaklaşımlarını, beklentilerini ve bunlara ne derecede karşılık verebildiklerini anlatır. Sinastri’ye iki kişinin doğum haritaları üst üste konularak bakılır. Açı toleransı maximum 5 orb olarak alınır. Burada en önemli husus sinastri haritasının verdiği potansiyellerin gerçekleşebilmesi için kişilerin tanışıyor ve aralarında bir etkileşimin olması gerekir.

Eğer bu haritayı nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız, bununla ilgili birçok başarılı astroloji sitesi mevcut. Google’da yapacağınız kısa bir araştırmayla bulacağınız site de iki kişinin doğum bilgilerini kaydedip, sinastri haritasını seçerek potansiyellerinizi görebilirsiniz.

Sinastri haritanızı oluşturduysanız eğer aşağıda vereceğimiz birkaç tüyo ile ilişkinizin potansiyellerini öğrenebilirsiniz.

 • En çok bilineni tabii ki ay ve güneş kavuşumu. Yani partnerlerden birinin ay burcunun diğerinin güneşiyle aynı burçta olması. Ay burcunu karşısındakinin güneşine kavuşturanlar genelde daha çok seven taraf oluyor bir nevi patates olan taraf da diyebiliriz. J
 • Partnerlerden birinin marsı ile diğerinin Venüs’ü aynı burçta ise güçlü cinsel uyum verir. Mars, ay ile aynı burçta ise cinsel ve sevgi bütünlüğü verir.
 • Partnerlerden birinin Chiron’u diğerinin özellikle Venüs’üne, Jüpiter’ine ya da Neptün’üne 120lik açı (üçgen açı) yapması romantizmi yüksek bir aşk verebilir.
 • Partnerlerden birinin venüsü ile diğerinin yükseleniyle aynı burçta ise fantazi ve çekimi yüksek iyi bir ilişki verebilir. Venüs, güneşiyle aynı burçta ise ortak zevklere işarettir.
 • Verteks, Antiverteks noktası eğer ki partnerin güneş, ASC ya da marsına kavuşumu varsa yoğun bir etkilenme verir.
 • Partnerlerin haritalarında Mars, Venüs, Pluto arasında uyumlu bir açı bütünlüğü var ise tutkulu ve ihtiraslı bir aşk verir.
 • Partnerlerden birinin marsı ASC, DSC, MC ya da IC’ nizle kavuşum halindeyse arzu yoğunluğunu ortaya çıkaracaktır.
 • Partnerlerden birisinin güneşinin diğerinin Pluto’suyla kavuşumu birbirine mıknatıs gibi çeken derin tutkulu aşkın işareti olabilir. Partnerler birbirini sürekli görmek, dokunmak isterler.
 • Birinin kuzey ay düğümü ile diğerinin güneşi, ayı, Venüs’ü ya da marsının kavuşması yani aynı burçta olması. Bu ilişkinin kalıcılığı açısından önemlidir.
 • Evliliğe götüren en uyumlu açılar, Juno açıları Juno-Juno kavuşum, Juno-KAD kavuşum, Juno üçgen Mars veya Venüs açılarıdır.
 • Satürn’ün açıları ne kadar çoksa (uyumlu, uyumsuz) o kadar problemli, inişleri çıkışları olan bir ilişkiden bahsediyoruz demektir. Satürn açılarından bahsediyorsak her zaman azı kararında çoğu zararında olacaktır.
 • Partnerlerden birinin Chiron’unun Satürn’e açısı varsa kavuşum dahil, bu ilişki için sonu olmayan bir ilişki potansiyeli taşıyor diyebiliriz.

Açıları yorumlarken unutmamalıyız ki harita bir bütün olarak yorumlanır. Genel olarak olumlu – olumsuz, güçlü ve zayıf açıların çokluğuna göre bir yorum getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.