Sinastri haritası yorumlama: Ay konumları

Sinastri Haritası Yorumlama

Ay, astrolojide Ruh ve onun ihtiyaçları ile ilişkilidir. Çift haritalarında ise ruhu hangi yönden etkilediği, etkisi altında bıraktığı neler yaşattığına dair veriler sunar. Her zamanki gibi tüm haritalarda bütünlük önemlidir diyelim ve Ay’ın düştüğü evlerin etkisine bakalım:

Ay partnerin 1. evinde

Ay, bu evdeyken kişilerin ruhları daha açık ortadadır. Bu nedenle de sevgi akışı daha rahat olur ve gözle görülür. Sinastri haritalarında aranan açılardan biridir. Manevi anlamda besleme, beslenme vurgusu vardır.

Ay partnerin 2. evinde

Ay kişisi partnerini hem maddi hem de manevi anlamda beslemeye açıktır. Hediyeler konusunda ev kişisine karşı bonkör davranabilir. Ayrıca Ay kişisi gelir giderlerini yönetme arzusu, eğilimi de taşıyabilir.

Ay partnerin 3. evinde

İlişki duygusal iletişim açısından kuvvetli olmaya açıktır. Kişiler arası iletişim bireyler için önemlidir. Fikir alış-verişi yüksektir. Aynı zamanda huzursuzluk ve endişeye de açık bir iletişime sahip olma özelliği taşır.

Ay partnerin 4. evinde

Partnerler benzer ailevi dertlerden mustarip olabilir veyahut benzer aile yapısına sahip olabilirler. Ruhsal anlamda anlayış, anlama kabiliyeti verirken anne-eş arasında denge kurmak güçleşebilir. Ev sahibi, Ay kişisiyle aynı evde bulunmaktan keyif alır. Aynı zamanda Ay kişisi de ev sahibinin içini okuyabilme gibi durum deneyimleyebilir.

Ay partnerin 5. evinde

Ev sahibi, Ay kişisinin iyi bir ebeveyn olacağını düşünebilir. Aralarında romantik bir iletişim vardır. Ruhsal açıdan da doyurucu özelliğe sahiptir. Bu konum harita uyumluysa çocuk yapmaya da itebilir.

Ay partnerin 6. evinde

Ay kişisi ev sahibine duygusal anlamda hizmet edebilir. Ruhsal açıdan ihtiyaçlarını giderebilir. Yardım ve hizmet üzerine kurulu bir konum olarak görülmektedir. Ay kişisi ev sahibinin ihtiyaçlarının farkındadır bu nedenle de destek olmaya açıktır.

Ay partnerin 7. evinde

Kişiler birbirlerini iyi bir eş olarak görme potansiyeline sahiptir. Ancak burada duygusal dengesizlikler de meydana gelmeye açıktır. Ayrıca ilişkide aileden bir figür ki özellikle kadın eli hissedilebilir. Dışarıdan karışılmaya müsait bir konumdur. Bu anlamlarda dikkat etmek gerekir.

Ay partnerin 8. evinde

Duygusal ve fiziksel anlamda Ay kişisi ev sahibine çekilir. Ay kişisinin duygusallığı daha ağır basabilir. Fakat arada ikisini de kapsayan bir bağa işaret eder. Cinselliğin tutkulu ve derin yaşandığı ilişkiyi gösterebilir. Taraflar birbirlerini koruyup kollamak isteyebilir fakat bunun dozunu kaçırmaya da müsait olabilirler.

Ay partnerin 9. evinde

Ay kişisi ev sahibinin ilgi alanlarından etkilenmeye açıktır. Aynı zamanda ev sahibini gelişme konusunda da etkiyebilir. Kültürel birikimin derin bir aktarımı söz konusu olabilir. Bu nedenle de hayata anlam katma arzusu ile yapılan iletişim ve paylaşım ruhu besler.

Ay partnerin 10. evinde

Ay kişisi ev sahibinin statüsünden, konumundan beslenebilir, yardım görebilir. Hayranlık da duyabilir. Aynı zamanda kişiler birbirlerini destekler. Sosyal hayattaki konumun temsil edilmesinin yanında 4. ev vurgusu olduğu için de kişilerin aile, ev anlamında da bağlı olduğu gözlemlenebilir.

Ay partnerin 11. evinde

Kişiler aynı veya benzer zevklere sahip olabilir ve bu sebeple de ruhlarında huzur hissedebilirler. Aşk ve duygusallıktan ziyade arkadaşlık ve anlaşabilme özelliği ön plandadır.

Ay partnerin 12. evinde

Güçlü ve tehlikeli bir konumdur. Kişiler arasında derin bir iletişim bağı görülebilir. Hissetme açısından kuvvetli iletişim gözlemlenebilir. Aynı zamanda aradaki ilişki gizli veya aldatmaya açıktır. İlişkide gizli düşman kadınların varlığından söz edilebilir. Ancak bunların yanında şefkat ve hastalıkta beraber olma da vurgulanır. Aldatma, kandırma durumlarına da müsait bir konumdur. Bu yüzden dengede durmak ve iyileştirme konularında dikkatli olmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.