Sinastri haritası yorumlama: Güneş konumları

Güneş, astrolojide benlikle özdeşleştirilir. Hatta “Burcun ne?” sorusunun cevabı da Güneş burcudur. Bu denli önemli olan bir konum karşımızdaki insan için nerede olduğumuzu da gösterir. Buna da sinastri haritasından ulaşabiliriz. Güneşimiz yahut karşımızdaki kişinin güneşi hangi eve düşüyorsa kişiyi o alanda görme; o alanlarda etkilenme anlamı görülür. Ancak unutulmamalıdır ki her harita gibi sinastri haritaları da bir bütündür. Buna göre de Güneş’in hangi evlere düştüğüne bakalım:

Güneş partnerin 1. evinde

Güneş kişisi partnerini ilgi çekici bulur. Partner, Güneş kişisinin karakterinden etkilenir. Kendini geliştirme dürtüsünü içinde bulur. İlişkide ayak uyduran taraf olmaya açıktır. Partner, Güneş burcuna kendisini ister istemez itaat ederken bulabilir. Birinci ev sahibi, “olmak istediğim kişi” imajına sahip olduğu için Güneş kişisine hayranlık duyabilir. Bu nedenle zaman zaman ego savaşlarına da mahal verebilir.

Güneş partnerin 2. evinde

Güneş kişisi partnerde güven hissi uyandırır. Güneş sahibi karşısındaki kişiyi maddi geliri ile etkilemeye açıktır. Ev sahibi partner, Güneş kişisini daha gerçekçi bulur ve rehberliğinden hoşlanabilir. Daha elle tutulur şeyler olduğu için de Güneş kişisi hediyeler konusunda ev sahibine bonkör davranabilir.

Güneş partnerin 3. evinde

Güneş kişisi partnerin mentalitesine adeta ışık tutar. Bu nedenle iletişim kuvvetlidir. İlişkide bununla beraber anlayış da yüksektir. Kişiler birbirlerini zihinsel olarak beslerler. Keyifli sohbetler gerçekleştirilebilir.

Güneş partnerin 4. evinde

Partner, Güneş kişisine duygusal olarak bağlanmaya açıktır. Aralarında derin bir bağ hissedilir. Her daim destekçisi adeta bir anne gibi yaklaşabilir. Güneş kişisi partnerin bu dürtülerini açığa çıkarabilir. Ayrıca Güneş kişisi partnerin yaratıcı yönünü ortaya çıkarmada yardımcı olabilir. Yuva kurma konusunda taraflar ortak paydada buluşabilir.

Güneş partnerin 5. evinde

Ortak zevkler vurgusu vardır. Benzer yeteneklerle keyifli vakit geçirmeye açık olunan bir ortamı vurgular. Kişiler arasında çocuk sahibi olma dürtüsü harekete geçebilir. Güneş kişisi partnerin sanatkar yönünü ortaya çıkarmada yardımcı olabilir.

Güneş partnerin 6. evinde

Daha çok iş hayatında görülmek istenen bu konumda Güneş, kişinin çalışma hayatında gibi hissedebilir. Güneş kişisi partnerin kölesi gibi çalışmaya, hizmet etmeye açıktır. Ev tarafı keyif sürerken Güneş tarafı çabalayan taraf konumunda olabilir. ek tavsiye edilen bir konum değildir.

Güneş partnerin 7. evinde

Kişiler birbirini ideal eş olarak görmeye yatkındır. Ev sahibi, Güneş kişisini hayatının odak noktası yapabilir. Dünya onun etrafında dönüyormuş gibi davranabilir. Güneş kişisi aynı zamanda ev sahibini adaletli olma konusunda da harekete geçirebilir. Güneş kişisi ev sahibine adaletli, hoş, cazibeli ve anlayışlı gözükebilir. Bu nedenle de kolayca etkilenebilir.

Güneş partnerin 8. evinde

Güneş partnerin 8. evine düştüyse, ev sahibi adeta teslim olmaya hazır gibi Güneş kişisinin etrafında dönmeye hazırdır. Güneş kişisi de bunun farkındadır. Aralarında güçlü cinsel çekim vardır. Kişiler birbirini istemsizce arzular ve birbirlerine çekilirler. Güneş kişisi ev sahibine maddi manevi anlamda destek olmaya da açıktır. Bu konum tutku göstergelerinden biridir. Ortak kazanç gibi konulara da işaret edebilir.

Güneş partnerin 9. evinde

Bu da romantik ilişkilerde az rastlanan konumlardan biridir. Buradaki ilişki duygusallıktan ziyade vizyon ve gelişim odaklıdır. Taraflar birbirlerini kültürel anlamda gelişme açısından destekler ve birbirlerine katkıda bulunurlar. Aynı zamanda uzak mesafe ilişkisini de gösterebilir.

Güneş partnerin 10. evinde

Güneş kişisi partnerinin statü kazanmasına yardımcı olabilir. Güneş, ev sahibinin gelişimine, ünlenmesine, başarılı olmasında fazlasıyla etkili hale gelebilir. Aynı zamanda Güneş kişisi ev sahibinin statüsünden etkilenmiş olabilir. İlişki için güzel konumlardan biridir. Beraber parlamaya açık konumlar arasında yer alır.

Güneş partnerin 11. evinde

“Eşim en yakın arkadaşım.” ilişkisinin karşılığı konumlardan biridir. Bu ilişkide anlayış yüksek, ortak hedefler çok olabilir. Bu nedenle de partnerlerin birbirlerine hoşgörülü olma potansiyelleri fazladır. Duygusallıktan ziyade anlaşmaya dayalı bir birlikteliği ifade edebilir.

Güneş partnerin 12. evinde

İlişki gizli olmaya açıktır. Çevreden gizlenme potansiyeli yüksektir. Güneş kişisi ev sahibine aynı zamanda hem çok yakın hem de çok uzak hissedebilir. Ev sahibinin bilinçaltını rahatça uyarabilir. Ev sahibi kişisi Güneş sahibi kişisi hakkında hissi olarak kuvvetli olabilir. Ev sahibi, Güneş kişisi hakkında uyarıcı rüyalar görebilir. Aralarında karmik bir bağ olabilir. Birbirlerinden hem kaçmak hem de birbirlerine koşmak isteyebilirler. Uzun süre ayrı kalamayabilirler. Fedakarlık yapmaya açık pozisyondalardır. Zor bir konum olsa da ruhani bir bağı da temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.