Şile'de Kaçak Konteyner Savaşı Devam Ediyor

İstanbul ilinin Şile ilçesine bağlı olan Ağva Bölgesi’nde ilçeye kamyon ve TIR’larla getirilen kaçak konteyner ve prefabrik evlere karşı mücadele başlatan Şile Belediye Başkanlığı ekipleri gece gündüz sahada çalışmalarını sürdürüyor. 17 günlük sokağa çıkma kısıtlaması ve Ramazan Bayram tatilini fırsat bilerek şehirden kaçanların, bölgeye getirmek istedikleri konteyner ve prefabrik evler Şile Belediyesi Zabıta ekiplerinin engeline takıldılar. Zabıta ekipleri, kaçak yapıları ilçeye TIR’lar ile getirildikleri sırada yakaladı ve gerekli işlemlerin ardından ilçe dışına götürdü. Vinçlerle arazilere konulan konteynerler de kaldırıldı.  

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Özellikle son zamanlarda, pandemiden sonra bölgemiz malum doğal dokusu itibariyle cazibe merkezi haline geldi. Ama bu tür kaçak yapılara asla müsaade etmiyoruz. Tüm ekip arkadaşlarım gece gündüz demeden, bayram demeden sahada adeta bu fırsatçıların peşinde ve bu fırsatçılara kesinlikle izin verilmeyecek.”

Ayrıca, Şile Otobanı üzerinde TIR üzerinde ilçeye izinsiz getirilen kaçak ahşap prefabrik eve takılan soba borusu da kaydedildi. Soba borusu ormanlık alanlarda olası soğuk ve serin akşamlara karşı alınan tedbir olarak aktarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.