Sevgilisiyle El Ele Tutuşup Atlamalarının Ardındaki Sır

Olay, önceki gün Adana ilinin merkez Yüreğir ilçesine bağlı Yeşibağlar Mahallesi’nde yaşandı. B.D. isimli genç kız, ailesinin evlenmesine karşı çıktığı Bayram T. ile gece saatlerinde kaçtı. Durumu fark eden B.D.’nin ailesi, kızlarını geri almak için Bayram T.’nin ailesine ait 4 katlı eve uğradı.  Kızlarının Bayram T. ile kaçtığını söyleyen yakınları, B.D.’nin eve dönmesini istediğini belirtti. Bayram T.’nin yakınları ise gençlerin neden olduklarını bilmediklerini açıkladı.

Bu sırada Bayram T.’nin dayısı Enver T., yeğeninin binada olup olmadığını kontrol etmek için daireleri kontrollere başladı. 4’üncü kat dairenin kilitli olduğu gören Enver T., içeriden ses gelmeyince kapıyı kırıp içeri girdi. Enver T.’yi gören Bayram T. ile B.D., mutfak penceresine gittiler.  Enver T.’nin ikna etmeye çalıştığı iki genç, el ele tutuşup aşağı atladı. İhbar üzerine adrese sevk edilen ambulansla hastaneye sevk edildi.

İntihar girişimine ilişkin yeni detaylar da ortaya çıkmaya başladı. B.D.’nin, Bayram T. ile gönül ilişkisi yaşadığı, ancak ailesinin buna karşı çıktığı ifade edildi. Genç kızın 3 ay önce de kuzeniyle nişanlandığı ortaya çıktı. B.D.’nin, olay günü de nişanlısına yemek hazırladıktan sonra ortadan kaybolduğu tespit edildi.

Hastanelerde tedavileri süren ve sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu belirtilen çiftin, ifadesi alınana kadar olayın intihar girişimi olarak değerlendirilmesi kararı alındı. İfadesine başvurulan Enver T.’nin, genç kızın ağabeyi İbrahim D.’nin kendisini arayıp Bayram T.’nin kardeşini kaçındığını söylediği, ardından da yakınlarıyla birlikte eve geldiğini ifade etti.  Enver T. genç çifti bulunca da ele ele tutuşup intihara kalkıştığını açıkladı. İbrahim D. ise ifadesinde, kız kardeşinin amcasının oğlu ile nişanlı olduğunu, ancak Bayram T. tarafından kaçırıldığını, çifti bulduktan sonra da aşağı düştüklerini gördüğü iddiasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.