"Reklamlar Değişir, Toplum Değişir" Kampanyası Ödül Aldı

Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA), Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği ortak projesi olan “Reklamlar değişir, toplum değişir” kampanyasına, “Başkan Ödülü”nü teslim etti.

WFA Başkanı ve Mastercard Pazarlama ve İletişim Başkanı Raja Rajamannar, şu açıklamada bulundu: “Bu yılki yüksek katılım ve sunumlar, pandemi sırasında sektörü desteklemek için dünya çapındaki ulusal reklamveren dernekleri tarafından yönetilen parlak girişimlerin kapsamını ve ölçeğini gösteriyor. Bu başarılı girişimlerin arkasındaki ekiplere en içten teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunarım, iş dünyasının en zor zamanlarından birinde, pozitif değişim yaratmada gerçekten ön saflarda yer aldınız.”

Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura ise şu sözleri dile getirdi: “Toplumsal cinsiyet eşitliği dönüşümünü kendi sahamızdan başlattık ve kısa sürede büyük bir etki yarattık. Yarattığımız etkiyi Effie Awards Türkiye Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karnesi 2020 üçüncü faz araştırma sonuçlarında somut olarak gördük. Sonuçların her geçen yıl iyileştiğini görüyoruz ama yetinmiyoruz, yapacak çok işimiz var. ‘Reklamlar değişir, toplum değişir’ kampanyasının aldığı her ödül bu alandaki çabalarımızı ateşliyor ve hedef çıtasını yükseltmemizi sağlıyor.”

WFA’in yarışmasında bu yıl 6 kıtadan 15 WFA üyesi sektör derneğinin 25 projesi değerlendirmeye alındı. Türkiye’nin yanı sıra Fransa, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Norveç sektör derneklerinin projelerine ödüller verildi.

Paraguay sektör derneği CAP’in gerçekleştirdiği proje ise ülkedeki kaçak ve sahte ürünlerin satın alınmaması ile ilgili bilinçlendirme kampanyasının pozitif yerel etkisi nedeniyle özel ödül almaya hak kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.