Profesyonelce Yalan Nasıl Söylenir

Pembesi, beyazı, kırmızısı, mavisi… Rengi fark etmeksizin yalan bir şekilde hayatımızın kenarından köşesinden veyahut içinden geçebiliyor. Kandırılmak ve kandırmak çok kötü biliyoruz, evet. Ancak bu yalan dünya bazen yalansız da dönmüyor. İşte bu zamanlarda işleri iyice batırmamak için de iyi yalan söylemek gerekiyor. Kişileri her şeyin en iyisine iten kapitalist dünyada yalanın da en iyisini icra etmek gerekiyor.

İyi yalan söylemenin yolları

İyi bir yalancı, en başta yalanını kendisine inandırabilen yalancıdır. Bu nedenle birinci kuralımız, yalana kendimizin inanmasıdır.

İkinci olarak yalanı on kere yüz kere söylemek gerekmektedir. Sanki söylediğiniz gerçekmiş ve onu iliklerinize yaşamış gibi detaylandırmanız gerekmektedir.

Battı balık yan gider, demeyip balık yan yattıysa denizi yan çevireceksiniz. Kulpuna uyduracaksınız. Olayları zihninizde iyice oturtup konuşmaya öyle başlayacaksınız.

Sorulabilecek her soruyu ama her soruyu önceden düşünüp uygun cevaplar bulacaksınız. Mantık çerçevesinde yalanınızı gerçek hayatınıza adapte etmek zorundasınız.

Yalanını konu hakkında bilgisi olmayan ya da çok az bilgisi olan kişilere söylemek her zaman en doğru tercih olacaktır. Çünkü ne söylerseniz inanacaklardır.

Araştırılması, bulunması kolay konular hakkında kesin ve net cümleler kurmamaya çalışın. Bunun dışında ortaya çıkmayacak tüm konularda sonuna kadar sallayabilirsiniz.

Size sorulmadığı sürece de asla o konu hakkında bilgi vermeyin. Hususi olarak açık ve net biçimde o sorunun sorulmasını bekleyin.

Eksik söylemek yalan söylemekten daha iyidir. Hem vicdan azabı da çektirmez.

Jest ve mimiklerinize hakim olmanız gerekmektedir. Eğer birisi sizin yalan söylediğinizdeki tavırlarınızın değişikliğine kadar biliyorsa kesinlikle dikkat etmelisiniz. Bunun için önce yalan söylerken değişen tavırlarınızı fark edin ve bunları yapmamak için yalanınızı prova ederken yapmamaya dikkat edip alışın. Böylece rahatça yalanınızı doğruymuş gibi anlatabilirsiniz.

Göz temasından ne kaçının ne de abartın. Birinin gözüne dik dik bakarsanız da bir şeylerin ters gittiğini anlar. Normal bakışlar atmaya dikkat edin.

Eğer yalan söylediğiniz kişinin sırtına dokunabilirseniz harika! Çünkü kişilerin güven duygusu sırtına dokundukça aktive olur. Bu nedenle temas halinde olmaya dikkat edin.

Yakalandıysan

Eğer yakalandıysan ve üstüne de kanıtları varsa daha fazla gözünde küçülmeyin! Kabul edip nedenlerinizi sıralayın. Özür dileyin. Telafi edeceğinizi belirtin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.