Pompalı Tüfekle Dehşet Saçtı

Olay, saat 12.00 sularında Iğdır ilinin Tuzluca ilçesinin merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Kuruağaç köyünde meydana geldi. 65 yaşındaki Yavuz Aydeniz telefon görüşmesi yaparken, bilinmeyen nedenle Ersin Aydeniz’in silahlı saldırısına maruz kaldı. Yaralanan Yavuz Aydeniz kanlar içinde yere yığıldı. Silah sesini duyan Ünal Aydeniz, olay yerine geldi. Ersin Aydeniz, bu kez de Ünal Aydeniz’e ateş ederek yaraladı.

Köy korucusu Taner Özayyıldız, Yavuz ve Ünal Aydeniz’i hastaneye götürmek için aracıyla bölgeye uğradı. Ancak, Ayyıldız, bu kez de 27 yaşındaki Taner Özayyıldız ile yanındaki Gaffar Özayyıldız ile 66 yaşındaki Adil Aydeniz’e ateş açtı. Ortalığın kan gölüne döndüğü olayda, evine doğru giden Ersin Aydeniz, araç içerisinde yaralı gördüğü Taner Özayyıldız’a doğru bir el daha ateş etti.

İhbar üzerine köye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen ekipler, Taner Özayyıldız’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Diğer 4 yaralı ise İlçe Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Ancak, yaralılardan Yavuz ve Adil Aydeniz de doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Durumları ağır olan Gaffar Özayyıldız ile Ünal Aydeniz, ilk müdahalelerinin ardından Iğdır Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Jandarma, olayın ardından Ersin Aydeniz’i suç aleti olan silahla yakaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.