Piknikte Kaybolan Down Sendromlu Rafettin Uğur’un Cansız Bedenine Ulaşıldı

  • 3 Nisan 2021
  • 0
  • 38 Görüntüle
Piknikte Kaybolan Down Sendromlu Rafettin Uğur'un Cansız Bedenine Ulaşıldı

Antalya ilinin Manavgat ilçesinde ailesiyle Köprüçay Irmağı kenarında piknik yaparken kaybolan, bugün yapılan aramalarda cansız bedeni bulunan down sendromlu Rafettin Uğur Çimen’in cenazesi, kendisini bulan rafting çalışanları tarafından bot tarafından getirildi. Küçük çocuğun cenazesinin bulunduğunu duyan yakınları ise rafting işletmesine akın etti. Jandarma tarafından işletme içerisine alınmayan küçük çocuğun yakınları gözyaşlarını tutamadı.

Oğlunu görmek isteyen Fatmaana Çimen’in feryadı yürekleri dağladı. Fatmaana Çimen jandarma ekiplerine, şu sözleri söyleyerek ağladı: “Bana oğlumu bir defa gösterin, uzaktan göreyim ne olur.”

Görevlilerin ikna ettiği aile, çocuklarını hastanede görmek için olay yerinden ayrıldı. Rafet Uğur Çimen’in cenazesi incelenmek üzere Manavgat Devlet Hastanesi morguna sevk edildi.

Rafting çalışanlarından Hayri Toşur, ırmakta bir çocuğun kaybolduğunu duyunca kendilerinin de yardımcı olabileceklerini düşünerek arama yapmaya çıktıklarını ifade etti. Çalıştıkları işletmeden yukarı doğru 5 kilometre gittiklerini anlatan Toşur, şu açıklamayı yaptı: “Üzerindeki elbise onu korumuş. Ayakkabısı filan hala ayağında duruyordu. Ailesi için çok üzücü bir durum ama sevindirici tarafı, bu çamurlu suda tek parça halinde bulundu. Dip gözükmüyor. Çocuk suyun üzerindeydi ama ağaçların içerisindeydi. Çok dikkatli bakmazsan görme şansın yoktu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir