Otomobil Alev Alev Yandı

  • 25 Mart 2021
  • 0
  • 32 Görüntüle
Otomobil Alev Alev Yandı

Olay, önceki gün saat 14.30 sularında İstanbul ilinin Ümraniye ilçesine bağlı olan Huzur Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre, park halinde olan otomobilde bilinmeyen bir nedenle yangın meydana geldi. Yangının kısa sürede büyümesi üzerine otomobil alev topuna döndü. Yanan otomobilin hemen yanındaki başka bir otomobil vatandaşlar tarafından çekilerek yanmaktan son anda kurtarıldı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekibi gönderildi. Alevler otomobilin tamamını sararken, zaman zaman patlamalar yaşandı. Alevler ve yoğun duman, otomobilin hemen yanındaki binada yaşayanlara korku dolu anlar yaşattı. Yangın nedeniyle binada yaşayanlar kendileri dışarı attı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alırken, otomobil ise kullanılamaz hale geldi. Ekipler binanın dış cephesine su sıkarak soğutma çalışması yaptı. Otomobilin alev alev yandığı anlar ise cep telefonu kameraları tarafından kayıt altına alındı.
Görgü tanığı Umut Yiğitoğlu, şu açıklamada bulundu: “Patlama sesini duyduktan sonra alevler yükselmeye başladı. Komşulara seslendik. Hemen yanında bir otomobil vardı hemen onu çektik. Alevler yan binaya kadar yükseldi. Binadakilere söyledik dışarı çıktı. İtfaiye geldi, söndürdü.” dedi.

Otomobil sahibi Mustafa Bektaş ise şu ifadelerle açıkladı: “İşten geldiğinde arabam kül olmuştu, her şey bitmişti. Cumartesi günü park etmiştim. Neden yangın çıktı, neden yandı hiç bilmiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir