Önce Eşyaları Fırlattı, Sonra Evi Ateşe Verdi

  • 1 Nisan 2021
  • 0
  • 61 Görüntüle
Önce Eşyaları Fırlattı, Sonra Evi Ateşe Verdi

Olay, İstanbul ilinin Zeytinburnu ilçesine bağlı olan Sümer Mahallesi 27. Sokak’ta saat 17.00 sularında yaşandı. Psikolojik sıkıntıları olduğu iddia edilen Gülçin Ördek, ev kirasını ödemediği için ev sahibi ve komşularıyla tartışma yaşadı. Evden çıkmayı reddeden kadın, 5 katlı binanın çatı katındaki dairesinin balkonundan evdeki eşyaları dışarı fırlattı. Bu sırada sokakta park halinde duran 4 otomobil gelen masa ve sandalyeler sebebiyle hasar meydana geldi. Olayı görenler durumu polise bildirmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi gönderildi. İkna edilemeyen Gülçin Ördek, bu sefer de evde yangın çıkardı. İtfaiye ekipleri, merdiven aracıyla müdahale ederek yangını kontrol altına alarak söndürdü. Uzun uğraşlar sonucunda daireden çıkarılan kadın ambulansla hastaneye götürüldü.

Otomobili hasar gören, Rüzgar Halil, şu açıklamayı yaptı: “Ben binanın karşısında çalışıyorum. Bir arkadaş beni arayıp, ‘Senin arabaya yukarıdan taş atmışlar’ dedi. Geldim, baktım benim arabayı mahvetmiş. Yukarıdan taş gelmiş arabaya.” 

Aynı binada oturan Cafer Gülal, şu ifadeleri dile getirdi: “Bu kadını her yere şikayet ettik. 10-12 tane dosyası var. Bu kadına hiçbir şey yapılamadı ve insanlara kan kusturdu. Bugün ben buraya gelmeden önce binadan aşağıya eşyalar atmış. Evden çıkması gerekiyordu son aşamaya gelindi. Yangın çıkardı dairede.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir