Naf Naf'ın yeni sahibi Türk aile olabilir

Fransız hazır giyim markası Naf Naf’ın yeni sahibi yıllar önce Fransa’ya göç eden Türk girişimci bir aile olabileceği iddia edildi. Paris yakınlarındaki Bobigny Ticaret Mahkemesi bugün Naf Naf’ı devralma tekliflerini alıyor.

Mahkeme gelecek haftalarda hazır giyim alanında birçok marka sahibi olan Fransız Beaumanoir grubu ile Yılmaz kardeşlerin kurduğu SY Corporate şirketi arasında bir seçim gerçekleştirecek.

Naf Naf mağazalarının tepe yöneticisi Luc Mory, daha az işçi çıkarmayı ve mağaza kapatmayı hedefleyen Türk şirketinin teklifinin daha avantajlı olduğunu iddia ediyor.

Sy Corporate’in başındaki Selçuk Yilmaz, Naf Naf’ın bin 170 çalışandan en az 944’ünün işinin devam edeceğinin, 160 mağazadan da 125’inin açık kalacağı hakkında söz verdi.

Fransız grup Beaumanoir ise, çalışanların 704’ünün ve mağazaların sadece 95’inin korunacağını taahhüt vermişti.

İki yıl önce Çinli bir konsorsiyum tarafından alınan Naf Naf markasının, Yılmaz kardeşlere yaklaşık 4 milyon euro borcu var. Kardeşler de borcunu almak yerine, mağazaları işletmek için satın alma teklifi verdi.

Selçuk Yılmaz ve kardeşlerinin kurduğu Sy Corporate şirketi aslında Fransa’daki ünlü hazır giyim mağazalarına tedarikçilik gerçekleştiriyor. 1984 yılında Fransa’ya göç eden aile, tekstil sektöründe büyüme gösterdi. Bugün şirketin, Fransa ve Türkiye’de işletmeleri yer alıyor, kuzey Afrika ülkesi Tunus’ta da en az bin 200 çalışanı bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.