Motosiklet TIR'a Çarptı

Olay, dün saat 14.00 sularında İstanbul ilinin Sultanbeyli ilçesinde yaşandı. Abdulkadir İ.’nin kullandığı 41 PE 127 plakalı motosiklet, ara sokakta giden Bülent Y. yönetimindeki 42 FFD 70 plakalı TIR’a yandan çarptı. Çarpmanın etkisiyle motosiklette bulunan iki kişi yere yığıldı. Kazanın ardından motosiklet sürücüsü Abdulkadir İ. kısa sürede ayağa kalktı. Fakat motosikletin arkasında bulunan Rabia İ., TIR’ın altından bir süre ayağa kalkmadı. Tekrar hareket etmesi üzerine genç kızın bacakları TIR’ın tekerleklerinin altında ezildi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri gönderildi. Bacakları kırılan genç kız ambulansla Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Polis ekipleri, her iki sürücüyü gözaltına aldı. 

Kazanın yaşandığı sokakta bulunan bir motosikletli, şu açıklamada bulundu: “Kapının önüne çıktım. TIR’dan görünmüyordu motor. Aniden çarptı, sadece bağırma sesini duydum. Hemen ambulansa haber verdik. Motosiklette iki kişi vardı. Kadının ayağını gördüm, kanlar içindeydi. TIR tekerlekleri üzerinden geçmiş. Olayın şokundayım. Ben de bu işi yaptığım için ister istemez insan tedirgin oluyor.”

Ayrıca, kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, motosiklet üzerindeki iki kişinin kasksız bir şekilde ilerlediği, motosikletin ara sokaktan geçen TIR’a çarptığı, çarpmanın etkisiyle motosiklettekilerin yere düştüğü, motosiklet sürücüsünün yerden kalktığı, TIR’ın tekrar hareket ettiği ve motosiklet sürücüsünün TIR’a durması için işaret ettiği gözlemlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.