Mersin'de Fırtına Seraları Yıktı, Çatıları Uçurdu

Mersin ilinin Tarsus ilçesinde iki gündür etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle Yeşiltepe Mahallesi’ndeki seraların naylonları yerlerinden çıktı. Çiftçiler seralardaki kabak, biber ve karpuz gibi ürünlerini soğuk ve dondan korumak için kendi imkanlarıyla önlem almaya çalıştılar. Arazisinde 400 sera bulunan ve bunlardan 250 tanesinin fırtına nedeniyle zarar gördüğünü belirten çiftçi Uğur Gökmen, şu açıklamada bulundu: “Allah’ın takdiri yapacak bir şey yok. Fırtınadan dolayı zararımız 100 bin TL’yi buldu. Tüm çiftçilerimize geçmiş olsun. Hasar ağır. Yapacak bir şey yok. Şu an da serada kabak karpuz ve biber var. Zarar gelmemesi için elimizden geleni yapıyoruz.”

Çiftçi Emrah Dağ ise şu şekilde açıklamada bulundu: “Rüzgardan zarar gördük. Dün geceden beri seraların üstünü örtüyoruz. Don beklentisi de var. Bin tane seram var, 150’si uçtu. Dün geceden beri uyumuyor onarım yapıyoruz.”

Gülnar ilçesinde de geceden bu yana etkili olan fırtına bazı mahallelerde çatıların uçmasına, ağaçların devrilmesine, elektrik ve telefon direklerin yıkılmasına sebep oldu.  İlçede zaman zaman fırtına nedeniyle elektrik kesintisi yaşanmaktadır. Gülnar Belediyesi ekiplerince hizmet binasında ve ağaçların devrildiği mahallelerde temizlik çalışmları başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.