Koronavirüse Yakalanan Müjde'nin Cenaze Yolunda Ailesi Kaza Yaptı

Trabzon ilinin Vakfıkebir ilçesinde yaşayan Müjde Çilingir, bir süre önce koronavirüs belirtileri gösterince, Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. 6 aylık hamile olan Müjde Çilingir’in yapılan koronavirüs testi, pozitif çıktı. Hastanede tedaviye alınan Çilingir’in sağlık durumu ağırlaşınca, sezaryen kararı alındı. Çilingir’in dün sezaryenle karnındaki kız bebeği alındı.

Yoğun bakım servisine alınan Müjde Çilingir, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti. Hayata tutunan bebek ise hastanede gözetim altına alındı. 4 çocuk annesi Çilingir’in ölümü, ailesinin yanı sıra arkadaşlarını hüzünlendirdi.

Henüz adı konulmayan, yeni doğan bebeğine sarılamadan hayata veda eden Müjde Çilingir’in ailesi, sabah saatlerinde cenaze için ilçeye gitmek üzere kent merkezinden yola çıktı. Ailenin içerisinde bulunduğu 61 HG 761 plakalı hafif ticari araç, Vakfıkebir-Tonya yolunda sürücüsü öğrenilemeyen 11 EL 161 plakalı kamyonet ile kafa kafaya çarpıştı. Kazada, Müjde Çilingir’in babası İsmet, annesi Emine Garip ile akrabaları Ö.F. A. ve C.K. yara aldı.

İhbar üzerine kaza yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin ilk müdahalede bulunduğu yaralılar, hastaneye götürülerek tedavi altına alındı. Kaza nedeniyle cenazeye katılamayan yaralıların, hayati tehlikelerinin bulunmadığı ifade edildi. Müjde Çilingir ise Vakfıkebir ilçesinde gözyaşları içinde defnedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.