Çıkan Yangın, 5 ev ile 2 Otomobili Küle Çevirdi

  • 1 Nisan 2021
  • 0
  • 42 Görüntüle
Kazan Dairesinde Çıkan Yangın, 5 Ev Ile 2 Otomobili Küle Çevirdi

Yangın, dün saat 23.45 sularında, Manisa linin Saruhanlı ilçesi Büyükbelen Mahallesi Nergiz Sokak’taki bir evin kazan dairesinde henüz bilinmeyen nedenle meydana geldi. Alevler önce bahçede asılı olan çamaşırlara ardından da mazot deposuna ulaştı. Çevredekilerin ihbarı üzerine adrese çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, alevler bitişikteki evler ile park halindeki otomobillere de sıçradı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 3 saatlik müdahalesiyle söndürülen yangında, müstakil 5 ev ile 2 otomobil yanarak, kullanılmaz bir hale geldi. Dumandan etkilenen 4 kişiye, sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.

vi yanan vatandaşlardan 56 yaşındaki Hasan Sayman, şu açıklamayı yaptı: “Yangın çıktığında Manisa’daydım. Evimin yandığını komşularından öğrendim. Döndüğümde evin yanmış halini görünce şok olduk. Ailece ağladık. Şu an 150 bin lira zararım söz konusu. Çok üzgünüz.” 

Metin Tektemir ise şu ifadeleri kullandı: “Yangın öncesi büyük bir gürültü duyduk. Uçak düştü zannettik. Büyük paniğe kapıldık. Komşularımın büyük zararı var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir