Karantina Otelinde Cinsel Saldırı Suçlaması

KKTC’de karantina otelinde yaşanan cinsel saldırı ülkede infiale yol açtı. Ülkeye 27 Şubat’ta işçi olarak giriş yapan ve koronavirüs tedbirleri kapsamında Girne kentinin Alsancak ilçesindeki karantina oteline yerleşen 46 yaşındaki A.E, aynı otelde kalan M.D ile birlikte alkol tüketti. A.E aradan geçen sürenin ardından M.D’ye cinsel saldırıda bulunduğu ifade edildi. M.D’nin “cinsel saldırı” şikâyeti üzerine tutuklanan 46 yaşındaki A.E, Girne Kaza Mahkemesi’ne sevk edildi. Girne Polis Müdürlüğü’nde görevli Polis Çavuşu Tufan Yoncacı mahkemede yaşanan olayları anlattı.

Polis çavuşu Yoncacı, zanlı A.E.’nin ülkeye 27 Şubat tarihinde inşaat işçisi olarak, şikayetçi M.D ile birlikte giriş yaptıklarının tespit edildiğini aktardı. Zanlı ve şikayetçinin Alsancak’ta faaliyet gösteren ve şu an karantina otel olarak kullanılan bir yerleşkede kaldıklarını belirten polis memuru Yonca’cı zanlı A.E.’nin kaldığı 424 numaralı odada müşteki ile birlikte alkol aldıktan sonra, şikayetçinin kaldığı 425 numaralı odaya zorla alkol girdiğini vurguladı.

Şikayetçi M.D’nin doktor kontrolünden geçirildiğini ve soruşturmanın yeni başladığını belirten Yoncacı, soruşturmanın selameti açısından zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalması isteğinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.