Kara Saplandığı Bölgede Kaybolan Genç Aranıyor

  • 26 Mart 2021
  • 0
  • 44 Görüntüle
Kara Saplandığı Bölgede Kaybolan Genç Aranıyor

Karaman‘da, yoğun yağış nedeniyle trafiğe kapatılan yolda araçlarının kara saplanmasıyla mahsur kalan 2 kişinin kurtarılmasının ardından kayıp 26 yaşındaki Ege Kabalak’ın bulunması için arama çalışmaları devam ettiriliyor. İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İsmail Şahin’in de katıldığı aramalar, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan gönderilen Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi, Karaman ve Mersin AFAD İl Müdürlüğü’nden ekipler, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekibi tarafından 8×8 paletli ve insansız hava araçlarıyla yapılıyor.

Arama çalışmalarında, çocak mevkisindeki mescitte Kabalak’a ait olduğu sanılan izi ile karşılaşıldı. Bölgede detaylı yapılan araştırma sonucu Kabalak’ın, Cehennem Deresi Milli Parkı’na çitlerden atlayıp, girdiği ihtimali üzerinde durulunca aramalar da burada yoğunlaştırıldı. Çalışmalara Adana İl AFAD Müdürlüğü ekiplerinin de katılacağı ifade edildi.

Dün yapılan arama çalışmalarına katılarak, Furkan Keleş ve Rabia Bingöl’ün bulunmasına yardımcı olan köy halkından Tamer Gözerler, şu açıklamada bulundu: ”İlk olarak dün kadına ulaşıldı. Kadın araç içinde bekliyormuş. Daha sonra yanındaki arkadaşların gittiği yönü gösterdi. Ekipler ve bizler gösterdiği noktaya doğru ilerleyip aradık ve yaklaşık 1 kilometre ileride 1 arkadaşına ulaştık. Diğer kayıp kişinin aranması için arama çalışmaları dün gece saatlerine kadar sürdü. O kişinin sarp arazilere gittiği söylendi ve o bölgede izlerine rastlanıldı. Ancak kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle ara verildi. Bugün yeniden başlandı. Çalışmalar hala devam ediyor.”  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir