Kalp Kırmadan Sevgiliden Ayrılmanın Yolları

Aşk; sevgiye dönüşmediğinde kişi kaçmak ister. İçinde bulunulan ilişkiler adeta cehenneme dönüşebiliyor. Ancak karşıdaki kişiyi kırmak da istemiyoruz. Bu nedenle ayrılmak da bir bakıma zorlaşıyor. Zaman geçtikçe iyice işler sarpa sarıyor ve bu durum içinden çıkılmaz bir hale bürünüyor. Eğer işler bu raddeye geldiyse ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız o zaman kalp kırmadan sevgiliden ayrılma önerilerimize kulak vermenizi tavsiye ediyoruz:

1. Emin olun

İlk yapmanız gereken şey emin olmak. Gerçekten ayrılmak istemenizin sebebi sevgiliniz mi yoksa bambaşka bir şeyin acısını mı ondan çıkarmak istiyorsunuz? Yahut biraz onu yalvartma çabasına mı giriyorsunuz? Ayrılık kararının sadece sevgilinizi bağlamasına dikkat edin. Eğer başka bir nedense altında yatan ve bunu ayrıldığınızda fark ederseniz geri kazanamayacağınız yahut çok zor kazanacağınız bir güven problemi ile baş başa kalacaksınız demektir. Emin olmak için bunları bir kağıda sıralayabilirsiniz. Bunları elle tutup gözle görürseniz bunu gerçekten isteyip istemediğinizi, bir çözümü varsa onu görebilmenizi sağlayacaktır.

2. Yüz yüze görüşmeye ayarlayın

Ayrılmak istediğinizden eminseniz bunu ona yüz yüze söylemeniz gerekmektedir. Çünkü ona hala saygı duyulabilecek bir kişi olduğunu böylece kanıtlayabilirsiniz. Saygı duyduğum bir insansın ve bunu hak ediyorsun ancak duygusal anlamda daha fazla paylaşacak bir şey bulamadığınızı yüz yüze söylemeniz hem sizin için hem de karşınızdaki belirli bir süre boyunca vakit geçirdiğiniz kişi için en iyisi olacaktır.

3. Kelimeleri özenle seçin

Belki içinizden geldiği gibi konuşmak isteyebilirsiniz ancak bunu yapmanız pek de iyi sonuçlar doğurmayabilir. Karşınızdaki kişi eğer manipülatif biri ise sizin fark etmeden söylediğiniz bir kelimeyi seçerek kendine bir çıkış yolu bulabilir. Bu nedenle önerimiz söyleyeceğiniz cümleleri önceden ayarlamanız olacaktır.

4. Çok fazla göz teması kurmayın

Kısa kısa göz temasında kalmak daha iyi olacaktır. Eğer göz teması ne kadar uzun sürerse o denli karşınızdaki kişi üzülecektir. Ve hatta belki sizin bile aklınız karışacaktır. Onun için olabildiğince az göz teması kurun ki umutlanma gibi bir olay olmasın.

5. Buz gibi olmayın ancak ağlamayın da

Siz de bir insansınız, ilişkiniz bittiği ve bunu siz yapacağınız için üzüntü duymanız çok normal. Bunu göstermekten çekinmeyin ancak durumu abartmayın da. Karşınızdaki kişiye bir zamanlar değer verdiğiniz biri olarak geçmişinizde kalacağını hissettirin. Buradaki sınır çok önemli dikkat edin.

6. Net olun

Duygusallığınızı göstereceğiniz için netliğinizi açıkça belli etmeniz gerekmektedir. Çünkü yoksa karşınızdaki kişi bu duygusallığınızı kullanabilir. Açıkça net bir şekilde söyleyin.

7. Klişelerden uzak durun

Sen daha iyilerine layıksın gibi klişeler, ayrılmak için bahane arıyormuşsunuz gibi bir imaj çizmektedir. Durum öyle olsa bile böyle şeyler söylemeyin. Bunlar karşınızdaki kişiyi daha çok üzecektir. Kaçarak ayrılıyormuşsunuz gibi hissettirecektir.

8. Görüşmeyi olabildiğince kısa tutun

İnsan ilişkileri çok komplike olduğu için hemencecik sonuca varmaya bakın. Yoksa birden karşınızda ağlayan bir çift göze kendinizi kıyamazken bulabilirsiniz. Bu nedenle kibarca, ayrılma nedeninizi açıkça söyledikten sonra kendine iyi bak, teşekkürler faslı ile kapatabilirsiniz.

Ayrıca unutmayın, bazı ilişkilerde kişiler ayrılamadıkları için partnerlerini ayrılmaya itmektedirler. Bu nedenle her ilişkide de karşı taraf için üzülenecek durum olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.