İstismarcı Baba Yakalandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bir sosyal medya uygulaması üzerinden yapılan canlı yayın sırasında, bir babanın kızına cinsel istismarda bulunup, uygunsuz sözler söylemesi üzerine operasyon düzenledi. Bakanlığın Emniyet Genel Müdürlüğü ile iletişime geçmesinin ardından yapılan araştırmada, görüntülerde yer alan kişinin, İzmir’de yaşayan H.Y. olduğu tespit edildi.

Bakanlığın Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde oldu: “Sosyal medyada, kızına uygunsuz söylem ve hareketlerde bulunan kişi ile ilgili görüntülerin ortaya çıkmasının hemen ardından il müdürlüğü ekiplerimiz harekete geçmiştir. Çocuğumuz koruma altına alınmıştır. Bakanlığımız tarafından adli süreç takip edilecektir.”

H.Y.’nin Antalya’da bulunduğunu tespit edilmesi üzerine emniyet birimleri şüpheliyi dün gece yarısı yakaladı ve gözaltına aldı. Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan H.Y., işlemlerinin ardından adliyeye gönderilecek. Bakanlığın, H.Y. hakkında açılacak davaya da müdahil olacağı açıklaması yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.