İsrail Saldırısında 4 Kardeşini Kaybeden Suzi, Babasıyla Buluştu

İsrail’in Gazze’nin batısındaki Er-Rimal semtine düzenlediği hava saldırısında Filistinli bir ailenin evlerine bomba denk geldi. İsrail güçlerinin saldırı öncesinde herhangi bir uyarı yapmadığı bildirildi. Aileden 5 kişi hayatını kaybetti. Enkazdan 7 saatte kurtarılan ailenin 6 yaşındaki küçük kızı Suzi babası Riyad Eşkuntana’ya Şifa Hastanesi’nde bir araya geldi.

İsrail bombardımanında annesini ve 4 kardeşini kaybeden Suzi’nin babasına kavuştuğu an duygusal anlara neden oldu. Olayla ilgili konuşan Suzi, şu ifadeleri dile getirdi: “Her yer karanlıktı. Duyduğum tek şey kardeşlerimin çığlıkları.”

Riyad Eşkuntana, kızına kavuşmanın sevincini yaşarken, şu açıklamada bulundu: “Eşim ve 4 çocuğumu kaybettim. Suzi tek tesellim oldu. Evlatlarımız ölmesin. Dünya zulmü neden görmüyor? İsrail katliam yapıyor.”

Şifa Hastanesi Müdürü Muhammed Ebu Silmiyye enkazdan sağ olarak kurtarılan Suzi’ye isteği üzerine Barbie model bebek hediye verdi. Ayrıca, İsrail’in 10 Mayıs’tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 59’u çocuk, 35’i kadın olmak üzere 200 kişi yaşamını yitirdi, 1307 kişi yara aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.