İki Genç Serinlemek İçin Girdikleri Sulama Havuzunda Hayatlarını Kaybettiler

Antalya’nın Kaş ilçesinde, serinlemek için yapay sulama havuzuna giren 26 yaşındaki Mustafa Eldemir ve arkadaşı 28 yaşındaki Gürcistan uyruklu Abdulaev Gokhak, boğuldu. Gençlerin cansız bedeni Jandarma Sualtı Arama Kurtarma Timi (SAK) tarafından sudan dışarı çıkarıldı.

Urfa’dan geldikleri Kaş’a bağlı Dirgenler Mahallesi’ndeki seralarda günlük işçi olarak çalışan Mustafa Eldemir ve arkadaşı Abdulaev Gokhak, ailelerine, serinlemek için kaldıkları bölgeden yaklaşık 1 kilometre ilerideki yapay sulama havuzuna gideceklerini söyleyerek, evlerinden uzaklaştı. Eldemir ve Gokhak’tan bir süre haber alamayan aileleri aramak için sulama havuzuna geldiklerinde, su kenarında iki arkadaşın ayakkabıları ile karşılaştı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Kaş İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Antalya’dan İl Jandarma Komutanlığı SAK Timi’ni çağırdı. Havuza giren SAK Timi’ne bağlı dalgıçlar, iki gencin cansız bedenini buldu. Eldemir ve Gokhak’ın cansız bedeni önce Kaş Devlet Hastanesi’ne ardından da otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

İki arkadaşın serinlemek için girdikleri yapay sulama havuzunun yanlarında çalıştıkları sera sahibi E.Ö.’ye ait olduğu ifade edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Antalya’nın Kaş ilçesinde, serinlemek için yapay sulama havuzuna girip, boğulan Mustafa Eldemir’in evli ve 3 çocuk babası olduğu, üçüncü çocuğunun 40 gün önce dünyaya geldiği belirtildi. Gürcistan uyruklu Abdulaev Gokhak’ın ise evli olduğu ancak çocuğunun bulunmadığı açıklandı. Eldemir ve Gokhak’ın yaklaşık 4 yıldır Kaş’ta seralarda çalıştığı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.