Hdp'li Garo Paylan Açıklama Gerçekleştirdi

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, partisinin 2023’e dair yol haritasıyla ilgili olarak konuşurken, Millet İttifakı’nın parçası olmayı “asla” istemediklerine dikkat çekti. Paylan, “Bizim yolumuz üçüncü yoldur” ifadesine yer verdi.

Halk TV’de yayınlanan Şirin Payzın’la Sözüm Var programında partisinin izleyeceği yol haritasıyla ilgili açıklama yapan HDP’li Paylan, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın oy oranlarının şu an yapılan anketlerde yüzde 35-40 bandında olduğuna değindi.

Paylan, “İddia ile söylüyorum. Demokratik bir seçim olursa, biz en az yüzde 15 oy alacağız ve ‘Demokrasiye dönelim’ diyoruz. ‘Bütün gücümüzü de demokrasiye dönmek için kullanacağız’ diyoruz. ‘İlkelerimizi dayatmayacağız’ diyoruz. ‘İlkelerimizi elbette ortaya koyacağız ancak gelin bu ilkler konusunda müzakere edelim’ diyoruz” ifadesine yer verdi.

Paylan, bu konuda herhangi bir açılım gösterilmediğine dikkat çekti.

Millet İttifakı içerisinde yer almak istemediklerini, aralarında farklar bulunduğunu dile getiren Paylan, şu ifadeleri aktardı:

“Ama diyoruz ki ‘Türkiye için hep beraber sorumluluk almalıyız. Türkiye bir uçuruma doğru sürükleniyor. Bu sorumluluğu hep beraber alırsak hep beraber kazanırız.’ Ne istiyoruz? Bir geçiş sürecini tanımlayalım istiyoruz. Bu geçiş sürecinde nasıl normalleştireceğiz ülkemizi? Nasıl özgürlük alanlarını yeniden tanımlayacağız? Açlığa, sefalete, yolsuzluğa nasıl son vereceğiz bunları konuşalım istiyoruz. Ama biz Millet İttifakı’nın bir parçası olmak asla istemiyoruz. Bizim yolumuz üçüncü yoldur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.