Başakşehir Tiyatro Akademisi’nin hazırladığı ‘Sahne Arkası’ programı, usta tiyatrocu Cengiz Küçükayvaz’ın moderatörlüğünde başlatıldı.  Programın ilk konuğu ise deneyimli oyuncu Necmi Yapıcı idi.

Başakşehir Tiyatro Akademisi’nin öğrencilerinin sınırlı sayıda katıldığı programda usta isimler, canlı performansları ile büyük beğeni aldı. Soru cevap kısmında ise tiyatro hakkında merak edilen sorulara ustalardan oldukça anlamlı cevaplar alındı. Deneyimli tiyatrocuların verdiği tavsiyeler, gençler için bir nevi akademide aldıkları eğitimleri de pekişmiş oldu.

Nasıl tanıştıklarını anlatan Cengiz Küçükayvaz ve Necmi Yapıcı, yer aldıkları ortak projelerde başlarına gelenleri gençlere aktardı. Reyting Hamdi programındaki tecrübelerini genç tiyatroculara aktaran ikili, beraber yaptıkları efektör gösterilerini canlandırdı. Her hafta duayen isimlerin konuk olacağı program, tiyatronun incelikleriyle ustaların deneyimlerini genç tiyatrocularla buluşturarak oyunculuğa daha iyi bir adım atabilmelerini amaçlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.