Evinden sokağa çağırdıkları kadını, 4 kişi bir olup dövdüler

Antalya ilinin Manavgat ilçesinde Şerife Tırnaksız (25), evine gelen 1’i kadın 4 kişi tarafından yüzüne biber gazı sıkılarak, dövüldüğü iddiasıyla jandarmaya şikayet gerçekleştirdi. Hastaneden darp raporu da alan Tırnaksız, safari tur firmasına, mahallelerine getirilen araçlarından toza ve gürültüye yol açtığı için rahatsız olduklarını belirtmeleri sebebiyle darp edildiği iddiasında bulundu.

Manavgat’ta eşi Nuri Tırnaksız (41) ve kız çocuğu ile yaşayan Şerife Tırnaksız, iddiaya göre, ikamet ettikleri Karabük Mahallesi’ne 2 sene önce getirilmeye başlanan safari tur firmasına ait araçlardan rahatsızlık duydu. Çift, birkaç defa tur firması yetkilileriyle safari araçlarının toza ve gürültüye sebep olduğu, küçük çocuklarının uyuyamadığı şikayeti ile iletişime geçti. Nuri Tırnaksız, 24 Mayıs sabahı işe giderken, firma yetkililerine safari araçlarının gürültüsü konusunda tekrar uyarı gerçekleştirdi. Tırnaksız’ın işe gitmesinden bir süre sonra eve gelen S.Ö.Y., Y.B. ve E.Y. ile N.Y. adlı kadın, zile basarak, Şerife Tırnaksız’ı dışarı çağırdı. Kapıyı açan Tırnaksız’ın yüzüne biber gazı sıkan ve darp etmeye başlayan 4 kişi, ardından kadını sokakta da yaklaşık 200 metre sürüklemeye başladı. Tırnaksız çiftinin komşusu İbrahim Utan, olayı görerek, müdahalede bulunmak istedi. Bu sırada unuttuğu malzemeyi almak için eve dönen Nuri Tırnaksız, eşini yerde görünce hemen yanlarına gitti. Saldırganlar, İbrahim Utan ve Nuri Tırnaksız’a da saldırıda bulundu. Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarma, tarafları birbirinden uzaklaştırdı. Tırnaksız çifti, 4 şüpheliden şikayetçi oldu ve hastaneden darp raporu aldı. Şüpheliler de çiftten araçlarına zarar verildikleri iddiasıyla şikayette bulundu

Şerife Tırnaksız, eşinin olay günü sabah safari firması yetkilisine gidip, araçlarla çok gürültü yapıldığı yönünde uyarıda bulunduğunu bildirdi. Eşinin işe gitmesinin ardından isimlerini sonradan öğrendiği S.Ö.Y., Y.B., E.Y. ve N.Y.’nin evine gelerek, kapıyı çaldığını aktaran Tırnaksız şu ifadelere yer verdi: “Ben misafir geldi zannettim. Kapıyı açtım. 3’ü erkek 1’i kadın olmak üzere 4 kişi kapıda beni bekliyormuş. Yüzüme doğrudan biber gazı sıktılar. Beni döverek, yolda sürükleyerek, götürdüler. Beni yolun ortasında biraz daha hırpaladıktan sonra eşim ve komşularım geldi ardından jandarmalar geldi, beni kurtardı.”

Nuri Tırnaksız ise olayla ilgili şunları söyledi: “Evime tekrar geldiğimde eşim Şerife, yol üzerinde yerde yatılı, E.Y. ve S.Ö.Y. tarafından elleri ve kolları tutulu vaziyetteydi. Bu sırada N.Y. eşimin saçlarından tutarak yumrukla darbediyordu. Ben ‘Ne yapıyorsunuz?’ diye bağırınca şahıslar bana doğru gelip, biber gazı sıkıp, beni de darbetti. Bu sırada bize sürekli olarak küfür ve hakaret ediyorlardı. Jandarma geldi ve bizi ayırdı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.