Eşini Öldüren Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet

9 Eylül 2019 tarihinde Kayseri ilinin Melikgazi ilçesindeki Tavlusun Mahallesi’nde meydana gelen olayda, klima tamircisi Mehmet Dik, 4 yıllık eşi Gizem Vural Dik ile 3 yaşındaki oğulları evde olmadığı sırada, tartışma yaşadı. Mehmet Dik, eşini tabancayla başına ateş ederek öldürüp, kaçtı. Daha sonra polisi arayıp, eşini öldürdüğünü söyleyen Mehmet Dik, gözaltına alındı. Tutuklanan Dik hakkında, ‘eşi kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan da 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldığı bildirildi.

Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına sanık Mehmet Dik, cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) sayesinde katılım sağladı. Gizem Vural Dik’in babası ile avukatları ise mahkeme salonunda hazır bir konumda bekledi.

Sanık Dik, son sözünde, şu ifadeleri kullandı: “Eşimi herkesten daha çok seviyordum. Cezaevinde eşime taptığımın farkına vardım ama eşim beni aldatıyordu. Boşanma davası açmak istedim ancak dava açamadım. Eşim sürekli beni şikayet ettiği için boşanamadım. Olayın nasıl olduğunu, eşimin nasıl öldüğünü hatırlamıyorum. Eşim, kendini vurup intihar etmiş olabilir. Savcılık ve emniyet ifadelerimi kabul etmiyorum. Olaylar için herkesten özür dilerim, pişmanım. Eşimi, vurmadığıma inanıyorum.”

Mahkeme heyeti, Mehmet Dik’e, ‘eşi kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan da 1 yıl hapis ve 600 TL para cezasına çarptırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.