Eşi Tarafından Öldürülen Doktor Zeynep, Toprağa Verildi

Geçen cumartesi akşam saatlerinde Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı olan Mutlukent Mahallesi’nde meydana gelen olayda işsiz Mehmet Erdoğan, 8 ay önce evlendiği Zeynep Erdoğan’ı aralarında çıkan tartışma sonucu bıçaklayarak öldürdü. Mehmet Erdoğan’ın cinayetten önce Zeynep Erdoğan’ın ilk evliliğinden olan oğlu Ahmet Arpa’yı ise darbedip odaya kapatarak, ellerini bağladığı belirlendi. Ahmet Arpa’nın ipi çözüp, yardım istemesi üzerine ortaya çıkan olayın ardından Mehmet Erdoğan, polis tarafından tutuklandı. Eşini daha önce tehdit ettiği için hakkında uzaklaştırma kararı verildiği ve birçok suç kaydı olduğu ortaya çıkan Mehmet Erdoğan, polisteki ifadesinde şu açıklamayı yaptı: “Tartışma sırasında beni tehdit etti. Beni başkasıyla aldattığını, beni bırakacağını söyledi. Kendimi kaybettim; darbettim, bıçakladım. Pişmanım.”

Mehmet Erdoğan, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Zeynep Erdoğan için Karşıya Mezarlığı Ahmet Efendi Camii’nde cenaze töreni gerçekleştirildi. Törene Zeynep Erdoğan’ın babası Atilla Öğredici, annesi Şengül Öğredici, ilk eşi Serbülent Arpa, çocukları Ahmet, Sevgi ve Efe Arpa, yakınları ile bazı iş arkadaşları katıldı. Mehmet Erdoğan’ın cinayet öncesi darp edip ellerini bağladığı Ahmet Arpa, törende büyük üzüntü yaşadılar. Tabut cami avlusuna getirildiğinde yakınları da gözyaşı döktü. Tabutu açıp ennesini son kez gören Ahmet Arpa’yı, tören boyunca babası teskin etmek istediler. Törende Zeynep Erdoğan’ın bir yakını, Mezarlıklar Müdürlüğü görevlisi tarafından tabut üzerine yazılan ‘Zeynep Erdoğan’ isminden ‘Erdoğan’ soyadını kalemle karalayarak, kızlık soyadı ‘Öğredici’yi yazdılar.

Zeynep Erdoğan’ın babası Atilla Öğredici, Almanya’da yaşadıklarını belirterek, devam etti: “Evlendiği kişiyi bir kez gördüm, tanımıyordum. Evliliğe onay vermedim. Kendi aralarında anlaşıp evlenmişler. Bize evliliği ile ilgili herhangi bir sıkıntısı olup olmadığını söylemedi. Böyle bir sıkıntısı olduğunu bilmiyordum.”

Zeynep Erdoğan’ın aynı hastanede çalışan bir arkadaşı da katil zanlısı Mehmet Erdoğan’ın emniyet ve mahkemede verdiği ifadelerine tepkisini gösterdi. Mehmet Erdoğan’ın tahrik indirimi almak için yalan söylediğini ifade eden arkadaşı, şu açıklamayı yaptı: “Annesini korumasın diye önce çocuğu etkisiz hale getirdi. İfadelerin tamamı yalan. ‘Yakışıklı değilsin dediği için öldürdüm’ sözleri yalan. Tahrik indirimi almak için söylüyor. Zeynep bunun gerçek yüzünü öğrendikten sonra, polise vermek istedi. ‘Senin aleyhinde tanıklık edeceğim’ demiş. Herkes her şeyin farkındaydı. Zeynep bu adamdan kurtulmak için çabalıyordu. Sadece bir miktar parasını kurtarır mı onun peşindeydi. Bize anlatıyordu; ancak aralarında bu kadar şiddet dolu bir olay yaşanmamıştı.” 

Zeynep Erdoğan’ın cenazesi, ikinci vakti kılınan cenaze namazının adından Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.