Erdoğan, Manavgat Ve Marmaris'e Gidiyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manavgat ve Marmaris’e gidip inceleme gerçekleştirecek.

Türkiye’nin Ege ve Akdeniz bölgelerinde 28 Temmuz’dan bu yana birbiri ardına orman yangıları başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bu sabah aktardığı bilgi dahilinde; 28-31 Temmuz 2021 tarihleri arasında çıkan 98 orman yangınının 88’i müdahale edilerek kontrol altına alındı; Muğla, Mersin, Antalya, Adana ve Osmaniye’deki 10 yangını ise kontrol altına alma çalışmaları halen devam ediyor. Ayrıca, şimdiye kadar Antalya’da yangından dolayı yaşamını yitirenlerin sayısı beşe yükselirken; Marmaris’te bir kişi hayatını kaybetti.

Bugün Kahramanmaraş’ta bir dizi programa katılması öngörülen Erdoğan, buradaki programlarını iptal ettiği hakkında açıklama yaptı. Öğle saatlerinde Kısıklı’daki konutundan Atatürk Havalimanı’na gelen Erdoğan, orman yangınlarından etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunmak üzere Antalya’ya hareket etmeye başladı.

Erdoğan’ın Manavgat Gençlik Merkezi’nde brifing ve incelemeden sonra Marmaris’e hareket edeceği öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gün içinde sosyal medya hesaplarından paylaştığı bilgiyle Antalya, Muğla, Mersin, Adana ve Osmaniye’de orman yangınlarından etkilenen alanların “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edildiği hakkında açıklama yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.