Ekrem İmamoğlu'na Protesto Düzenlendi, Araçlara Saldırıldı

İstanbul ilinin Eyüpsultan ilçesinde kentsel dönüşüm projesi temel atma törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir grup mahalleli tarafından protesto edildi. Protestocu grup, İmamoğlu’nun konvoyundaki araçlara saldırdı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,  Eyüpsultan Yeşilpınar Dönüşüm Projesi’nin temel atma törenine katılım sağladı. İmamoğlu, törenin ardından alandan uzaklaşırken bir grup mahalleli tarafından protesto edildi. Proje alanı içinde kalan parkın yıkılmasını istemediklerini belirten grup, İmamoğlu’nun makam aracını durdurmayı istedi. Polisin uzaklaştırmak istediği protestocular önce İmamoğlu’nun koruma aracına ardından da makam aracına saldırdı. Yaşanan arbede sırasında koruma aracını durdurmak isteyen Ayşe Topçu adlı kadın düşerek yara aldı.

Polis protestocu grubu uzaklaştırarak yolu trafiğe açtı. Ekrem İmamoğlu’nun içinde bulunduğu minibüs ve koruma araçları sokaktan ayrıldı.

Yeşil alan ve parkın yıkılacak olmasına tepki gösterdikleri belirten Koray Akın, şu şekilde konuştu: “Başkanım biliyoruz sizde yeşili seviyorsunuz ama bizim parkımızın içine kocaman bir site yapılıyor.  Bizim sadece talebimiz. İsterseniz buraya gökdelen dikin hiç bir sıkıntı yok. Sadece burası deprem toplanma alanı. Siz gelmeden bir gün önce toplanma alanı tabelasını kaldırdılar. Parkı dörde bölmüşler. Deprem olduğu zaman biz sitenin içinde mi toplanacağız. Biz sadece sizinle çay içmek istedik.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.