Eğitimde İş Birliği Protokolü

  • 11 Mart 2021
  • 0
  • 45 Görüntüle
Eğitimde İş Birliği Protokolü

İstanbul Rumeli Üniversitesi ve Beyoğlu Belediyesi arasında ‘Eğitimde iş birliği’ protokolü imzalandı. Protokole üniversite adına Rektör Prof. Dr. H. Tamer Dodurka imza atarken, Beyoğlu Belediyesi adına ise Başkan Haydar Ali Yıldız imza atma yetkisine sahip oldu. İmzalanan protokolle Beyoğlu ve çevresinde yaşayan her yaş grubuna ulaşarak meslek edindirme, bilinç ve bilgi düzeyine artırma, kişisel gelişimi destekleme, gençlerin meslek seçimi kariyer planlamalarına katkıda bulunabilmek üzere eğitimler verilmesi amaçlanmaktadır.

İmzalanan protokol ile ilgili detaylı bilgi veren İstanbul Rumeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Serap Daş,  konu hakkında şu açıklamada bulundu: “RumeliSEM olarak amacımız üniversitemizin tüm eğitim alanlarında kişisel ve mesleki eğitimler üreterek evrensel bilgi gelişimine katkı sağlamaktır. Bunun yanı sıra kamu ve özel sektör kuruluşları ile işbirliği içerisinde eğitime destek vermek, her yaş ve meslek grubuna ulaşarak hayat boyu eğitim bilincini oluşturmak için de çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Beyoğlu Belediyesi’ne ait Beyoğlu Akademi ve farklı birimlerin yürüttüğü projeler eğitim açısından çok kıymetli. Bizler de bir araya gelerek ihtiyaç olan eğitimleri tespit ettik ve Eğitimde İşbirliği protokolümüzün imzalanması ile eğitimlere başladık.”

Planlanan eğitimler hakkında da şu bilgiyi verdi: “İlk planda ‘Eğitimli Bakıcı’, gençlere yönelik ‘Etkili İletişim’, yine hayatının önemli dönemecinde olan ve gelecek planlarını yapan gençlere yönelik ‘Meslek Seçimi ve Kariyer Planlama’ eğitim programları oluşturuldu. ‘Eğitimli Bakıcı’ların sayısını artırmak üzere 0-36 Ay Çocuk Bakımı Eğitimi başlıyor. 80 saat sürecek bu eğitim, Beyoğlu Belediyesi Eğitim Platformu üzerinden uzaktan eğitim yoluyla gerçekleşecek ve ücretsiz verilecek. Bunu takiben mesleki ve kişisel gelişim alanlarında planlanan çok sayıda eğitim tüm sene boyunca devam edecek. Daha güçlü, daha sağlıklı, daha bilinçli toplum ve gençleri aydınlık geleceklere ulaştırmak için İstanbul Rumeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi olarak hayat boyu gelişmeyi ve hep ilerlemeyi desteklemeye devam edeceğiz.” diyerek açıklamasına son verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir