Edirne'de 2 Caddeye Girişler Bariyerlerle Kapatıldı

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı koronavirüs risk haritasında Edirne, ‘çok yüksek risk’ ile ‘kırmızı’ renkli bölgede yer aldı. Kentte, 100 bin nüfusa karşılık gelen koronavirüs vaka sayısı, 2 Mart’ta 107,43 iken son açıklanan haritada 180,01’e kadar arttı. Vaka sayısı artan iller arasında ilk 5 sırada bulunan Edirne’de, İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni tedbirler hayata geçirildi. Kent merkezinde bulunan ve trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesi ile Çilingirler Caddesi’ne girişlere sınırlama konuldu. Bu caddelerin bazı ara sokaklara girişleri ise tamamen kapatıldı. Polis ekipleri, sınırlama getirilen caddelerin girişlerini demir bariyerlerle tuttu. Tedbirler kapsamında Saraçlar Caddesi’nin 4 metrekareye 1 kişi olarak sınırlandırıldığı belirtildi. Girişlerini kısıtlama getirilen caddelere girişlerde HES kodu uygulaması getirileceği de belirtildi.

Polis ekipleri sık sık anonslar yaparak vatandaşları alınan tedbirlere uymaları yönünde şu açıklamayla uyarı yapıldı: “Koronavirüs salgınıyla mücadelede kontrollü sosyal hayat dönemindeyiz. Lütfen, rehavete kapılmayalım, tedbiri elden bırakmayalım. Maske takmaya, sosyal mesafe kurallarına uymaya dikkat edelim.”

Tedbirler kapsamında Edirne’de çay ocaklarının faaliyetleri de geçici olarak durduruldu. Kararla, çay ocakları bugünden itibaren 2 hafta süreyle faaliyetlerine ara verecek. Alınan karar, Edirne Kahveciler Odası tarafından üyelerine açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.