Dublör Kullanarak Dolandırıcılık Yapan Çeteye Operasyon Yapıldı

  • 2 Nisan 2021
  • 0
  • 46 Görüntüle
Dublör Kullanarak Dolandırıcılık Yapan Çeteye Operasyon Yapıldı

Mersin ilinde yurt dışında yaşayan kişinin kimlik bilgilerini ele geçirip, kendisine benzeyen A.T.’yi dublör olarak kullanarak, 1 milyon lira değerindeki iki iş yerini üzerlerine geçiren çeteye yönelik 2’nci operasyonda 6 kişi tutuklandı. Şüphelilerden çeteyi organize ettiği belirlenen Ş.K. ile dublör A.T. tutuklandı, diğerlerine ev hapsi cezası verildi. Soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 7’ye yükseldi. Yurt dışında yaşayan ismi açıklanmayan bir kişinin kimlik bilgilerini ele geçiren çete, kimlik fotoğrafında kendisine benzeyen A.T.’yi kullanarak, 1 milyon lira değerindeki iki iş yerini üzerine aldı. Çeteyi organize eden Ş.K. ile üyeleri arasında para yüzünden kavga meydana geldi.

Bu olayın ardından kavganın taraflarını hem fiziki hem de teknik takip altına alan Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 dükkanı usulsüz bir şekilde üzerlerine geçirdiklerini belirledi.

Dükkanları satmaya çalışan çete üyesi 7 kişi, 29 Aralık 2020’de Tapu Müdürlüğü’nde operasyonla suçüstü gözaltına alınırken,5 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine götürüldü. Soruşturmayı sürdüren polis ekipleri, çeteyi organize ettiği öne sürülen Ş.K. ile dublör A.T.’nin de aralarında bulunduğu 6 kişinin yerini belirledi. Operasyon düzenleyen ekipler, organizatör Ş.T., dublör A.T., O.S., S.S., N.E. ve F.E.’yi gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda dijital tapu ile kimlik fotokopilerine el konuldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıslardan Ş.K. ile A.T. tutuklanırken, diğer 4 kişi ise ev hapsi şartıyla serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir