Doğum Haritanızda En Çok Etkisi Olan Gezegenler

Ruh halinizden yola çıkarak başlayan bu etkiler; alışkanlıklarınızı, günlük olaylar karşısındaki duruşunuzu, başınıza gelen en küçük detayı bile kapsamaktadır. Bütün bu durumlar ve daha fazlası gezegenlerin etkisi ile olmaktadır. Aslında gezegenlerin hayatınıza olan etkisi inanılmaz. Gezegenler aynı zamanda duygulara da şekil vermektedir. Doğum haritanızda var olan ve sizi en çok etkileyen gezegenler ise şu şekilde sıralanmıştır:

Gunes
Güneş

*Güneş: Işığı, enerjiyi ve ruhsal merkezi imgeleyen Güneş, kişiliğin karakterinin temel yanlarını tanımlamaktadır. Aynı zamanda kişisel kimliği ve egoyu da temsil eder. İçsel benliği ifade ederken; bilinci ve temel dürtüyü de destekler. Bir gezegen olarak kabul edilmese de başlangıç olarak görülür ve aynı zamanda da en çok etkisi olan astral beden olarak ifade edilir. Güneş, Zodyak işaretleri arasında döngüdedir. Bu döngüyü ise bir yılda bitirmektedir. Zodyak burcu olan Aslan’a hükmetmektedir.

Ay
Ay

*Ay: Kişinin hayal gücünün, sezgisinin, yaratıcılığının, duygularının ve psişik farkındalığının sembolü halinde olan Ay; duygusal gelişim veya tepkiyi temsil eder. Ayrıca kişinin duygusal yönüne hitap ederken ruh halini de içinde barındırır. Ay kendi döngüsünü 30 günlük bir sürede tamamlamaktadır. Ay’ın yönettiği burç ise Yengeç’tir.

Venus
Venüs

*Venüs: Güzelliğin, aşkın ve cazibenin sembolü olan Venüs; romantizm, duygusallık ve sevgiyi temsil etmektedir. Ayrıca aşk hayatınızın sorumluluğunu da içinde barındırır. Hemen hemen her duruma karşı olan zevklerinizin etkilenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Hangi tarz insanlardan etkileneceğiniz, nelere güzel bir duyguyla bakacağınız, karşı tarafa olan sevgi hissiniz bile Venüs’ün etkisi altındadır. Venüs, aynı zamanda arzunun, zevkin ve erotizmin temsilcisidir. Venüs’e dikkat; çünkü sizin duygularınızı yönetimi altına alabilir. Aynı zamanda da tarzınıza şekil verebilir. Venüs, kendi döngüsünü 227 günlük bir süre içerisinde tamamlamaktadır. Aynı zamanda Venüs, Terazi ve Boğa burçlarını yönetmektedir.

Mars
Mars

*Mars: Kararlılığın, enerjinin ve gücün sembolü olan Mars, kişinin dürtülerini ve harekete geçmeleri için gereken çağrıyı kontrol altına almaktadır. Kişilerin amaç ve hedeflerine ulaşmalarını sağlarken onları motive edecek kaynağı da içinde barındırır. Mars, kişilere hayallerinden vazgeçmemeyi öğretirken güçlü bir iradeye sahip olmalarını da sağlamaktadır. Aynı zamanda karşılaşılan tüm zorluklara karşı meydan okumalarını ve karşılarına çıkan tüm engellerle baş etmelerini sağlar. Kişinin hedefini kesinleştirmesine yardımcı olur ve hedefini gerçeğe dönüştürmek için bir dürtü iletir. Mars’ın kendi içerisindeki döngüsü 2 yıl boyunca devam etmektedir. Aynı zamanda gezegenin yönettiği burç Koç burcudur.

Jupiter
Jüpiter

*Jüpiter: Büyümenin, şansın ve bilgeliğin sembolü olan Jüpiter; kişi için ruhsal yönü ve bilgiyi sembolize etmektedir. Jüpiter, kişinin sağlıklı düşünmesine yardımcı olurken mantıklı kararlar vermesinde de önemli bir rol oynuyor. Bu gezegen aynı zamanda umudu ve pozitifliği de içinde barındırmaktadır. Jüpiter sahip olduğu kişiler için hayatın her alanında şans ve fırsat demektir. Jüpiter kendi döngüsünü 10 yılda bitirmektedir. Gezegenin yönettiği burç ise Yay burcudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.