Diyarbakır’daki ‘Sevgili’ Çatışmasına Tutuklama

  • 1 Nisan 2021
  • 0
  • 57 Görüntüle
Diyarbakır'daki 'sevgili' Çatışmasına Tutuklama

Olay, 26 Mart günü sabah saatlerinde, Diyarbakır ilinin merkez Yenişehir ilçesindeki Üçkuyular Mahallesi’nde yaşandı. Fırat G., iddiaya göre, bir süre önce ayrıldığı sevgilisi Ceren A.’nın evine silahla geldi. Evde Ceren A.’nın sevgilisi Cihan Ö.’yü gören Fırat G., üzerindeki tabancayı çıkarıp, ateş saçmaya başladı. Bu sırada Ceren A.’nın arkadaşları Mesut D., Cihan Ö. ve İlhan Ö. de Fırat G.’ye silahla karşılık verince çatışma yaşandı. Ceren A., çatışma olduğu sırada kendisini balkona kilitleyip, polisi arayarak, yardım talep etti.

Ceren A.’nın ihbarı üzerine bölgeye polis ekipleri gönderildi. Evde alıkoyulma olduğunun belirlenmesi üzerine özel harekat ekipleri, operasyon gerçekleştirdi. Ekipler, eve düzenledikleri operasyonda Ceren A.’yı balkondan aldı. Fırat G. ile İlhan Ö. ve Cihan Ö. de evden yaralı çıkarıldı. Sağlık görevlilerince ilk müdahalesi yapılan 3 kişi, ambulanslarla Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Saldırıda yaralanmayan Ceren A. ile Mesut D. de ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Sorgusunun ardından 2 kişi de serbest kaldı.

Hastanedeki tedavileri tamamlanan Fırat G., İlhan Ö. ve Cihan Ö. ile savcılığın yeniden gözaltı talimatı verdiği Mesut D. de dün Cinayet Büro Amirliği ekiplerince ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne sevk edildi. İfade işlemlerinin ardından 4 şüpheli, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir