Cumhurbaşkanı Erdoğan, Protesto Edildi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyu, İkizdere’den Rize’ye giderken protestoya maruz kaldı.

Cengin İnşaat tarafından projelendirilen İyidere Lojistik Liman inşaatına taş temin etmek için İskencedere Vadisi’nde açılmak istenen taş ocağına karşı mücadele eden İkizdereliler, Rize’ye dönüşü sırasında seslerini Erdoğan’a duyurmayı talep etti.

Her gün doğa nöbetinde oldukları alanda yağan yağmura rağmen bekleyişini sürdüren yurttaşların önü jandarma tarafından kesilme yaşandı. Doğa nöbetindeki vatandaşalar, Erdoğan’ı taşıyan konvoy önlerinden geçtiği sırada, “Direne direne kazanacağız”, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, “Biz halkız, biz kazanacağız” sloganlarını dile getirdi.

Erdoğan, ‘İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılış Töreni’nde yaptığı açıklamalarda, İskencedere’deki mücadeleyi işaret ederek, devam etti: “Türkiye’nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa, alıp buraya geliyorlar. Neymiş bizim önümüzü kesecekler. Siz bu milletin önünü kesemezsiniz. Kesemeyeceksiniz. Bu tesisleri yapacağız. Bu yolları yapacağız. Sizin gücünüz bunların önünü kesmeye yetmez.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.