Cinayet Zanlısı, 6 Ay Sonra Yakalandı

Bursa ilinin Gemlik ilçesinde, geçen yıl 1 Ağustos gecesi, Gemlik ilçesindeki Büyük Kumla Mahallesi’nde bulunan restoranda meydana geldi. Çalışanlar ile müşteriler, Osman Gürle, 24 yaşındaki Gökay G. ve 32 yaşındaki Abdullah M. arasında henüz bilinmeyen sebeple tartışma meydana geldi. Restoran çalışanı olan 24 yaşındaki Mehmet Yıldırım ve işletmeci Atilla Ç.’nin de dahil olduğu tartışma,  kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavgada Osman Gürle, Gökay G. ve Abdullah M. tabancayla vuruldu. Ağır yara alan 3 kişi, kanlar içerisinde yere yığıldı. İhbar üzerine adrese, jandarma ve sağlık ekipleri gönderildi. Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde Osman Gürle’nin hayatını kaybettiği tespit edildi.

Gökay G. ve Abdullah M. ise sevk edildikleri Bursa Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı.  Polis, kaçan Mehmet Yıldırım ve Atilla Ç.’nin yakalanması için çalışmalara başladı. Mehmet Yıldırım, kısa süre sonra jandarma ekiplerine teslim oldu.  Adliyeye sevk edilen Yıldırım, tutuklanarak, cezaevine sevk edildi.

Atilla Ç.’nin ise Bursa İl Jandarma Komutanlığı ve Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan teknik takip sonunda Nilüfer ilçesinde bir adreste olduğu belirlendi. Adrese düzenlenen operasyonda yakalanıp, gözaltına alınan Atilla Ç., Gemlik Adliyesi’ne gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.