Büyükşehir OSB Yolu Bitiriliyor

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yıllardır süregelen trafik sorununu çözüme kavuşturmak için harekete geçildiğini ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 100 bin kişinin rahat ve konforlu bir şekilde ulaşımını sağlamak amacıyla 4 şeritli alternatif yolda çalışmaları tamamlamak üzere olduğunu ifade etti.

Büyükşehir, kendi iş gücü ve öz kaynaklarını kullandığını, 3 bin 100 metre uzunluğunda, 20 metre genişliğinde çift gidiş-gelişli toplam 4 şeritli alternatif yolda asfalt çalışmalarına başladığını açıkladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yol tamamlandığında Gaziosmanpaşa Mahallesi Yakup Şevki Paşa Caddesi ve Pamuklu Dokuma Fabrikası’nın yanındaki tren makasında yaşanan trafik sıkışıklığının sona ereceğini bildirdi.

2015 yılında yaklaşık 5 bin olan çalışan sayısının 2021’de yaklaşık 15 bine ulaştığı Organize Sanayi Bölgesi’nde 1 ve 2’inci etapların dolmasıyla birlikte 10 yıl içinde 3’üncü ve 4’üncü etabın genişleme sahalarının da tamamlanacağı açıklandı. 4 etap da tamamlandığında OSB’de yaklaşık 100 bin çalışanın olacağı öngörülüyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, alternatif yolu 100 bin kişi kapasiteli olarak inşa ettiğini bildirdi.

2021 Ocak ayında yol çalışmalarına başlandığını ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şu açıklamada bulundu: “Dokuma Kavşağı’ndan başlayan 3 bin 100 metrelik yol, 20 metre genişliğinde çift gidiş-gelişli toplam 4 şerit olarak Atatürk Şehir Hastanesi, Limak Çimento, Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı arka kısmından geçerek Kesirven yolundan OSB’ye bağlanıyor. Asfaltlama çalışmalarının da tamamlanmasının ardından Balıkesir Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), yeni yolu servis yolu ilan ederek Gaziosmanpaşa Mahallesi Yakup Şevki Paşa Caddesi’ndeki hususi araç trafiğini de rahatlatmış olacak. Kamyon ve TIR’ların da batı çevre yolunu kullanması üzerine OSB’de yoğunlaşan trafik minimuma indirilmiş olacak.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.