Bm Geçici Görev Gücü, Açıklama Yaptı

Birleşmiş Milletler Lübnan Geçici Görev Gücü (UNIFIL), füze ve top atışlarıyla gerginliğin arttığı Lübnan-İsrail sınırındaki durumu “çok tehlikeli” olarak tanımladı.

UNIFIL, Hizbullah’ın İsrail’e yönelik füze saldırıları ve İsrail ordusunun buna topçu ateşiyle karşılık vermesine dair Twitter hesabından kısa bir açıklamayla uyarı gerçekleştirdi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “UNIFIL, Lübnan’dan füzelerin fırlatıldığı ve İsrail’in buna top atışlarıyla karşılık verdiğini gözlemledi. Durum çok tehlikeli. Tüm tarafları ateşkese teşvik ediyoruz.”

Lübnan Hizbullahı, İsrail ordusunun önceki gün Lübnan’a gerçekleştirdiği saldırılara karşılık olarak İsrail’e füze saldırısı düzenlediğine dair açıklama yaptı.

İsrail ordusu ülkeye atılan 10 rokete karşılık olarak Lübnan’daki bazı hedefleri top ateşiyle vurmaya başladığını ifade etmişti.

Lübnan’dan İsrail tarafına 4 Ağustos’ta da 3 roket atımı gerçekleştirmişti. İsrail ordusu, buna karşılık topçu atışları ve hava bombardımanıyla Lübnan’daki bazı bölgelerin vurulmasını gerçekleştirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.