Bebeğini Çöp Kutusuna Atan Anne 23 Yıl Sonra Bulundu

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) başkenti Washington’a bağlı Seattle kentinde film sahnelerini aratmayan bir olay meydana geldi. Kentte, 23 yıl önce çöp kutusunda ölü bulunan bebeğe ait gizem çözüldü. 20 Kasım 1997’de çöp kutusunda bulunan ve adli tıp uzmanları tarafından bebeğin iki gün önce doğduğunu belirtip ölümünün bir cinayet olduğunu tespit etti. Olaya ilişkin sır perdesi ise 23 yıl sonra aralandı. 2018 yılında soruşturma açılan ancak, yeterli bulguya rastlanmayan cinayetle ilgili polis, olay yerinde bulunan DNA’nın, kamuya ait bir soyağacı web sitesinde bilgileri yer alan Christine Marie Warren’la eşleştiğini gözlemledi.

Gözaltına alınan Warren,1997 yılında bir mağazanın banyosunda doğurduğu bebeği çöpe attığını söyledi.  Warren,12 Mart’ta tutuklanırken mahkeme, kefalet bedeli yaklaşık 75 bin TL olarak kararlaştırıldı. Kent halkı, 1997 yılında bebeğin cenazesi için bağış toplayarak Kuzey Seattle’daki Calvary Mezarlığı’nda mezar taşına “Erkek Bebek Doe: 18 Kasım 1997. Önemsiyoruz.” yazan mezar taşı yaptırdı.

Bebeğin bulunmasından yaklaşık beş yıl sonra başkent Washington’da annelerin yeni doğan bebeklerini hastanelerde, itfaiye ve kırsal sağlık kliniklerinde hiç soru sormadan bırakmasına izin veren özel “Güvenli Cennet Yasası” hayata geçirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.