Ayrılık Acısından En Hızlı Biçimde Kurtulun!

Ayrılık; eş, dost, akraba, anne-baba fark etmeksizin yaşanan bir durum. Ya ölüp tamamen bu dünyadan ayrılıyor karşımızdaki kişi ya da bizim dünyamızdan çıkıp gidiyor. Biz burada duygusal anlamda ayrılık acısı çektiğiniz ilişkiden daha hızlı biçimde kurtulmanız için öneriler sunacağız. Ancak başlamadan önce şunu söylemek gerekiyor ki her boşluk, kişinin ruhunda acıyı hissettirecektir. Acı çektiğiniz için kendinizi suçlamamanız gerekmektedir. Üzüntü duymak, bir süre boyunca hayattan tat alamamak normal bir durum. Fakat bunun da abartılmaması gerekmektedir. Şimdi gelin size bu durumu hızlıca atlatmanız için önerilere geçelim:

1. Durumu kabul edin

Her şey şu anı kabul edip özümsemek ile başlar. Acınızın en büyük sebebi hala ayrılığı kabullenemiyor oluşunuz. Ayrılığı ne zaman kabullenir ve o kişinin hayatınızdan çıktığını fark edip yaşamaya başlarsanız işte o zaman hayat normal akışına daha hızlı dönmektedir.

2. Ayrılık sonrası takip etmeyi bırakın

Hayatınızda artık olmayan birine sürekli maruz kalmayın. Artık sizin hayatınızda olmak istemeyen birine bu denli vakit ayırmanın anlamı yoktur. Onun hayalini hayatınızda tutmanız onu tekrar hayatınıza girmesini sağlamayacak. Aksine sizin kendi hayatınızı kaçırmanıza sebep olacak. Bu nedenle hiçbir yerden takip etmeyin, artık ona dair olan hiçbir şeye bakmayın.

3. Kendinize yeni alanlar açın

Bir zamanlar sevgiliniz olduğunda ona ayırdığınız zamanı artık onun hayaline ayırmak yerine size maddi manevi değer katacak şeylere ayırın. Yeni hobiler edinin. Kendinize değer katacak işlerle uğraşın.

4. Ayrılık acısını düşünmemek için hareket edin

Bir insan ne denli hareket ederse zihin o an yaptığı işten başka bir şeyi düşünmeye fırsat bulamaz. Spor yapın, dans kursuna yazılın, yürüyüş yapıyorsanız koşmaya başlayın. Tempolu işlerle uğraşmak zihninizi daha olumlu anlamda aktive edecek ve olumsuz düşüncelerden, geçmişin girdabından daha rahat çıkacaksınız.

5. Yeni insanlar, yeni günler

Her insan eşsizdir ancak unutulmasın ki herkesten daha iyisi vardır. Eğer odak noktanız yalnızca eski sevgiliniz olursa ne daha iyisini bulabilirsiniz ne de daha kötüsünü… Öylece bataklığa saplanan biri gibi durduğunuz yerde batıp gidersiniz. Bunun yerine kafanızı dağıtmak için, yeni insanlarla en azından iletişim kurmak için faydalanabileceğiniz birçok uygulama bulunmaktadır. Onlara bakabilirsiniz. Ayrıca sizden ayrılan birine ihanet etmiş olmazsınız, korkmayın.

6. Enerjisi yüksek arkadaşlarınızla görüşün

Sizin gibi çilekeş arkadaşlarınız varsa bir müddet onlardan uzak durun ve onun yerine daha hayat dolu, kendine değer vermeyi bilen arkadaşlarınızla beraber takılın. Ancak o insanlara kalkıp saatlerce dert yanmayın çünkü bu sefer onun da enerjisini düşürürsünüz. Bunun yerine onun yönlendirmesi ile beraber konulara eşlik etmeyi tercih edebilirsiniz.

7. Ayrılık sonrası da gülecek bir şeyler bulun

Bu hayatta gülmek, gülebilmek kadar değerli hiçbir şey yok. Açın favori karikatüristlerinizin karikatürlerine bakın, favori komedi filminizi tekrar izleyin. Hayatta günlenecek birçok şey var. Onları meydana çıkartın.

8. Sokak hayvanlarını besleyin

Kedileri ve köpeklerin karnının doymasına vesile olmak kadar insanı mutlu eden çok az şey bulunmaktadır. Hem onlara yardım ederseniz onlar da size sevgi göstererek size iyi geleceklerdir. Kedinin ve özellikle bir köpeğin verdiği sevgi kadar derinden bir sevgi yoktur. Hayvanlara vakit ayırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.